AUGİS Nedir? AUGİS’e Nasıl Başvuru Yapılır?

AUGİS Nedir? AUGİS’e Nasıl Başvuru Yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin gerçekleştirdiği sınavda gözetmen olmak isteyen öğretmen adayları AUGİS sistemine nasıl başvuru yapıldığını merak ediyor.

AUGİS Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin gerçekleştirdiği sınavda görevli olmak isteyen öğretmenlerin kullandığı sistemdir. AUGİS açılımı Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi’dir. Yapılan sınavlarda görevli olmak isteyen öğretmenler AUGİS sitemine kayıt olarak görev talebinde bulunabilirler.

AUGİS’e Nasıl Başvuru Yapılır?

defter-kitap-001.jpg

AUGİS sitemine sınav koordinatörleri tarafından yetkilendirilen Yükseköğretim Kurumları ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışan, birim yetkilisi tarafından sisteme kaydı gerçekleştirilen görevliler kayıt olabilmektedir.

Sisteme AUGİS internet sitesi üzerinden kayıt olunur. Kayıt sırasında öğretmenlerden T.C. kimlik numarası, doğum tarihi gibi kişisel bilgiler talep edilmektedir. Sisteme girilen bilgiler Nüfus İdaresi’nde yer alan bilgiler ile eşleşmediği takdirde sistem hata vermektedir.

Görev yapılan kurum tarafından sisteme kayıt gerçekleştirilmediği takdirde “İşlem yapmak istediğiniz hesap bulunamadı” şeklinde uyarı gelmektedir. Sisteme kaydınızın gerçekleştirilebilmesi için çalışılan kurum tarafından sisteme bilgilerinizin girilmesi gerekmektedir.

AUGİS İşlemleri Nasıl Yapılır?

AUGİS sistemine kayıt olmanızın ardından görev talebi, özlük bilgileri, aktif görevler ve şifre güncelleme linkleri tarafınıza gönderilir.

asd.jpg

Özlük bilgileri kısmında kişisel bilgileriniz yer almaktadır. T.C. kimlik, ad, soyad, fotoğraf, banka hesap bilgileri ve iletişim bilgileri gibi size ait bilgiler bu bölümde yer almaktadır. Eksik bilgiler tarafınızdan doğru şekilde doldurulmalıdır.

5. AUGİS şifresi nasıl alınır?

AUGİS şifresi Açıköğretim Fakültesi bürosuna başvurarak ya da 0850 200 46 10 numarasından AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasını üniversite sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarasıyla arayarak alınabilir.

AUGİS Görevli Ücretleri Ne Kadar?

blokeli-maas-sorgulama-16-9-1599201868-880x495.jpg

AUGİS başvuru tarihlerinde gözetmenlik başvurusu yapan öğretmenler sınav salonlarında farklı görevlerde bulunmaktadırlar. Sınavlarda görevli olmak için görev yapılan okul tarafından AUGİS sistemine kaydının yapılması ve belirtilen başvuru tarihlerinde gözetmenlik başvurusunun tamamlanması gerekir.

AUGİS görevli ücretleri alınan göreve ve yıllara göre değişiklik göstermektedir.

2021 yılı görevli ücretleri ise şu şekildedir;

Bina Sınav Komisyon Başkanı 265,40 TL, Bina komisyon üyesi 237,47 TL,

Salon başkanı 230,48 TL,

Gözetmen 223,50 TL,

Yedek gözetmen 167,63 TL,

E-Sınav salon başkanı 181,60 TL,

E-sınav salon gözetmeni 167,62 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.