Eğitim Bir Sen'den son dakika ''31 Aralık'' açıklaması

Eğitim Bir Sen'den son dakika ''31 Aralık'' açıklaması

Eğitim Bir Sen'den son dakika ''31 Aralık'' açıklaması

Bilindiği üzere yönetmelik gereği il içi ve il dışı atamalarda ''30 Eylül'' tarihi baz alınıyor. Fakat 4 yıllık tayin hakkı gelmiş öğretmenlerimiz bu hususta askerlik, hamilelik gibi bazı sebeplerden dolayı ''31 Aralık'' tarihinin baz alınmasını istiyor.

İl dışı atamaları Haziran ayının ilk haftasında gerçekleşecek. Öğretmenlerimiz Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ''31 Aralık'' tarihinin baz alınmasını bekliyor.

Konuyla alakalı Eğitim Bir Sen Van Şube Başkanı Mehmet Uca'dan açıklama geldi.

egitim-bir-sen-van-subesinden-mahmut-ozer-in-sozlerine-tepki1660565345.jpg

Sayın Uca yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''İl dışı tayinleri Haziran ayında gerçekleştirilecek. Yönetmeliğe göre ''30 Eylül'' tarihinin baz alınması gerekiyor lakin öğretmenlerimiz askerlik, hamilelik, izin, göreve geç başlama gibi sebeplerden dolayı ''31 Aralık'' tarihinin baz alınmasını istiyor. Öğretmenlerimizin haklı taleplerine bu süreçte ses olduk. Gerek sosyal medya gerekse masada Eğitim Bir Sen olarak bu talebin karşılanması için mücadelemizi verdik. Netice olarak da Milli Eğitim Bakanlığının çözüm odaklı yaklaşımı gördük. Önümüzdeki günlerde Sayın Bakanımızın bu konu hakkında olumlu bir adım atacağını düşünüyoruz.''

Mebpersonel.org / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.