Emekli İkramiyesiyle Köy Okulu Yaptırdılar

Emekli İkramiyesiyle Köy Okulu Yaptırdılar

Özel bir bankada emekli olan Işıl çiftinin, emekli ikramiyesi ve ailesinin de desteği ile Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Taşlıca Köyünde yaptırdığı ilkokul düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Taşlıca Köyünde yapılan Işıl İlkokulu Okulu için açılışı merasimi düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Aziz Erkut Işıl, 2 derslikli ilkokulun hizmete girmesinin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Eğitime yapılan yatırımların önemini vurgulayan Işıl, "Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizin iyi bir eğitim alarak hayata hazırlanmaları, toplumumuzun gelişimi ve ilerlemesi için büyük önem taşıyor. Bu okulun açılmasıyla birlikte, köyümüzdeki gençlerimiz daha donanımlı bir eğitim alacakları için geleceklerine daha umutla bakabilecekler” dedi.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli ise, "6 Şubat depremlerinin ardından büyük yara alan bölgemizde eğitim öğretim yapılarımız da ne yazık ki felaketten olumsuz etkilenmiş çocuklarımızın eğitim öğretim süreci akamete uğramıştır. Bu buhranlı zamanımızda ülkemizin her bucağından felaketin yaralarını sarmak için seferber olan yurttaşlarımız ulus dayanışmasının emsalsiz bir örneğini sergilemişlerdir. Şu anda aramızda bulunan pek muhterem Işıl çifti de Trabzon’un yetiştirdiği, Taşlıca Köyü’ne yardıma koşan aziz milletimizin bir yansımasıdır. Kendileri, Taşlıca’nın minik yavrularının gözünde birer kahraman olarak imgelenmiş ve hatıraları bu okulda anıtlaşmıştır. Kendilerine ve kendilerinin şahsında, bölgenin yaralarını sarmak için seferber olan bütün ulusumuza teşekkürlerimi sunar, Işıl İlkokulu’muzun memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.

Program sonunda Adıyaman İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kazım Çoban tarafından hayırsever Işıl çiftine teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaynak:iha.com

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.