Fenomen öğretmenlerin başı dertte! Cezalar yolda…

Fenomen öğretmenlerin başı dertte! Cezalar yolda…

Son dönemlerde sosyal medyada git gide yaygınlaşan fenomen öğretmenler artık o kadar rahat paylaşım yapamayacak. O öğretmenler için çeşitli cezalar yolda? Fenomen öğretmenler hangi cezaları alacak? İşte merak edilen tüm detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde halihazırda görev yapmakta olan öğretmenlerin çalışma barışını bozacak nitelikte gelir elde ederek hem öğrencilerini ilgisini ve sevgisini kendi çıkarları için kullanan hem de mesleğin gerektirdiği ciddiyeti yerine getirmeyen fenomen öğretmenlere cezalar gelecek. O öğretmenler artık sınıf içerisinden ve öğrencilerinin bulunduğu alanlarda paylaşım yapamayacaklar…

Fenomen öğretmenlerin cezaları belirlendi!

Millî Eğitim Bakanlığı’nda görevine devam etmekte olan kadrolu ve sözleşmeli olan öğretmenlerin son dönemde internet üzerinden yayınlar yaparak gelir elde ettikleri herkes tarafından bilinmektedir. Öğrencileri ile yapmış oldukları çeşitli etkinlikleri sosyal medya platformları aracılığıyla herkese açık şekilde paylaşarak çeşitli sponsorlar vasıtasıyla yüklü miktarda paralar kazanan öğretmenler fenomen öğretmen olarak değerlendirilmektedir.

Yeni düzenlenecek olan öğretmenlik meslek kanunu ile söz konusu öğretmenlere verilecek olan cezalar da netleşecek. Yeni kanun ile fenomen öğretmenler paylaşım yaptıkları durumlarda çeşitli ceza uygulamaları ile karşı karşıya kalacak. Öğretmenlere Ayrıca öğrencilerinin resimlerini paylaşmaları durumunda da cezalar verilecektir. Bu kapsamda sınıf içi ve diğer etkinlikler yolu ile öğrencileri üzerinden yüklü miktarda kazanç sağlayan öğretmenlerin sosyal medya fenomenliğine son verilecek.

Memuriyet dışında gelir elde edenlere cezalar uygulanacak!

Alınan kararların yanı sıra 657 sayılı devlet memurları kanununda belirtilen öğretmenlerin memuriyet dışında gelir elde edecek işlerde çalışmalarını yasaklayan kanun hükmüne göre de öğretmenlere cezalar verilecek. Söz konusu cezalara ayrıca şu an mecliste olan öğretmenlik meslek kanunu ile yeni cezalar da eklenmiş olacak. Fenomen öğretmenler öğrencilerini ve sınıf içi etkinliklerini çeşitli sosyal medya platformları üzerinden paylaşarak ek gelir elde edemeyecekler.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.