Hangi öğrenciler LGS’ye alınmayacak? Şartlar neler?

Hangi öğrenciler LGS’ye alınmayacak? Şartlar neler?

2024 yılı 2 Haziran Pazar günü yapılması beklenen LGS için öğrenciler heyecanlı bir bekleyiş içindeler. Fakat öyle kurallar belirlendi ki, bazı öğrenciler sınava alınmayacak! Sınava girmek için hangi şartlar gerekli? İşte merak edilenler…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen 8. Sınıf öğrencilerinin liseye geçişleri için girmiş oldukları sınav için heyecan dorukta. 2024 yılında 2 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan bu sına öğrencilerin kaderini belirleyecek öneme sahip. Uzun çalışma ve uğraşlar sonucunda sınava kalan az bir süre zarfından öğrencileri yakından ilgilendiren detaylar paylaşıldı. Bu şartları karşılamayan öğrenciler sınava giremeyecek. LGS'ye girecek öğrenciler yanlarında kimlik, Onaylı imzalı ve mühürlü sınava giriş belgesini getirmek zorundadırlar. Aksi takdirde sınav salonlarına alınmayacaklar.

Belgesi olmayan sınav salonuna giremeyecek!

Heyecanın dorukta olduğu ve yaklaşan zaman ile nefeslerin tutulduğu LGS sınavı için dikkat edilmesi gereken detaylar öğrenciler ile paylaşıldı. Söz konusu 2 belgenin de olmaması durumunda öğrenciler sınava alınmayacaklardır. Sınava girecek olan öğrenciler mümkün olduğu sürece bu belgelerini en yakın zamanda temin etmek zorundadırlar.

Kimlik fotokopisi kabul edilmeyecek

Bir senedir bu sınav için hazırlık yapan öğrencilerin sınav öncesinde dikkat etmesi gereken bazı önemli detaylar bulunuyor. Öğrencilerin bina girişinde söz konusu kimlikleri ve sınava giriş belgeleri kontrol edilecektir. Bahsi geçen belgeleri bulunmayan öğrencilerin sınava alınması söz konusu değildir.

Kimlik fotokopisi veya sınava giriş belgesinin fotokopisi de bu durumlarda asla kabul edilmeyecektir. Kimlik belgesini kaybeden adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri 2 Haziran Pazar günü geçici kimlik belgesi vermek üzere açık bulunacaktır.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.