İşte MEB’den beklenen açıklama! Yaz okulları o tarihte resmen başlıyor!

İşte MEB’den beklenen açıklama! Yaz okulları o tarihte resmen başlıyor!

2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrenciler yaz okulu arayışına girdi. Yaz tatili boyunca çeşitli alanlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için yaz okulu açılış tarihleri belirlendi. Peki, bu kurslar hangi tarihlerde başlayacak? İ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaz dönemi için hazırlamış olduğu kurslar hakkında yeni bir duyuru yaptı. Yaz boyunca eğitime devam etmek isteyen öğrencilere 1 Temmuz - 29 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz yaz okulları açacak. 8. sınıf, 11. sınıf, 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme kursları da 2 Eylül tarihinden itibaren başlayacak.

Yaz kursları bu dönem de faaliyetlerini sürdürüyor!

Milli Eğitim Bakanlığı her yaz olduğu gibi bu yaz döneminde de öğrenciler için çeşitli alanlarda dersler sunmaktadır. Bu yaz döneminde de yine aynı şekilde faaliyetlerinin sürdürül yaz kurslarının başlangıç tarihleri MEB tarafından yayınlandı. Katılım sağlamak isteyen öğrenciler ne zaman başlayacağını merak ediyordu. MEB yaz okulları başlayacağı tarih resmen duyurdu.

Kurslar 29 Ağustos tarihine kadar devam edecek!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaz aylarını tatilin yanı sıra eğitim faaliyetleri ile değerlendirmek isteyen öğrenciler için 1 Temmuz - 29 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz yaz okulları açma planı yapıyor. Bu kapsamda hazırlanan yaz kurslarına Ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri için de akademik destekleme kursları da eklenecek.

Yaz okulları "spor" "görsel sanatlar" "müzik" ve "bilişim" alanlarında çeşitli alanlarda dersler sunacak. 8. sınıf 11. sınıf 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme kursları 2 Eylül itibarıyla başlayacak.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.