Kılıçdaroğlu öğretmenlere seslendi: Kariyer sınavlarına girmeyin

Kılıçdaroğlu öğretmenlere seslendi: Kariyer sınavlarına girmeyin

Kılıçdaroğlu öğretmenlere seslendi: Kariyer sınavlarına girmeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce yapılan millete sesleniş konuşmasında kariyer sınavlarına girecek öğretmenlere başarılar dilerim ifadesini kullanarak kariyer sınavlarının kalkmayacağını ima etmişti. Bunun ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu:

SON ÇAĞRIM, BU SINAVA GİRMEYİN
Kemal Kılıçdaroğlu:


''Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili Öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin! Haklarınızı almak mı istiyorsunuz, insanca yaşamak mı istiyorsunuz, mücadele etmeyi bileceksiniz. “Hadi ordan demeyi” bileceksiniz. Bakın o zaman o tehditlerden nasıl dönüyorlar. 600 bin kişisiniz, sizin önünüzde kim durabilir! İlk atacağınız adım sendikalarınıza yönelik olsun. Bazı sendikalar bu rezaletin şakşakçısıdır. Oysa tüm güç sizin elinizdedir. En önce onları hizaya getirin.'' ifadesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

53 Yorum