Kimler uzman öğretmen olacak? Uzman öğretmen olma şartı nedir?

Kimler uzman öğretmen olacak? Uzman öğretmen olma şartı nedir?

Kimler uzman öğretmen olacak? Uzman öğretmen olma şartı ve maaşları nelerdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'nda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şurada yaptığı konuşmada Uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik konusunda açılamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan uzman öğretmenliğin getireceğini söyledi.

Peki kimler uzman öğretmen olacak? Uzman öğreten olma şartı nedir?

10 yılı dolduranlara uzman öğretmenlik vereceğiz, eğitimlerini tamamlamaları ve sınavda başarılı olmaları halinde hem bir derece vereceğiz hem de maşalarında 1000 lira artış olacak.

Yüksek lisans yapanlar sınavdan muaf tutulacak

Bu açıklamalar doğrultusunda bakarsak Öğretmenlikte 10 yılını dolduran eğitimciler sınava girip kazanmaları halinde uzman öğretmen olabilecek şayet yüksek lisans yapmış ise öğretmen sınava girme şartı aranmayacak.

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

ffichrowyagcirs.jpeg

10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı olursa başöğretmen unvanıyla görev yapacak. Bunlara yine ilave bir derece verecek, maaşları da 2 bin lira artış olacak. Doktora yapmış öğretmenler bu sınavdan muaf tutulacak.

- Böylece kariyer basamaklarında ilerleme imkanı sunacağız.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.