Meb Müfettiş Yardımcılığında Kontenjanlar Boş Mu Kalacak

Meb Müfettiş Yardımcılığında Kontenjanlar Boş Mu Kalacak

Meb Müfettiş Yardımcılığında Kontenjanlar Boş Mu Kalacak

Ülkemizde bulunan eğitim kurumlarının rehberlik, iş başında yetiştirme, denetim, izleme ve değerlendirme, araştırma, inceleme, soruşturma ve ön inceleme hizmetlerini planlamak ve yürütmek üzere çok sayıda müfettişe ihtiyaç olduğu bilinmektedir.


4 Nisan 2022 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı müfettiş yardımcılığı alım ilanına çıkmış ve 26 Haziran tarihinde Ankara’da müfettiş yardımcılığı alım sınavı yapmıştır. Sınav ilanında müfettiş yardımcılığı için 750 kontenjan açıldığı ve bu 750 kontenjan için 1500 kişinin çağırılacağı yazmaktadır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı çoğu sınavda sözlü mülakata çağırılmak için gerekli yazılı sınav baraj puanı 60 iken bu sınavda baraj puanı 70 olarak belirlenmiştir.


Sınav ilanı ile sınav süresi arasındaki zamanın kısıtlı olması, konuların çok geniş bir alanı kapsaması sebebiyle barajı geçen sayısının az olduğu ve ayrılan 750 kişilik kontenjanın doldurulamayacağı tahmin ediliyor.


Öğretmenler bu konuda 750 kişilik kontenjanı dolduracak şekilde barajın düşmesini ve ek alım yapılmasını beklemektedir.


Büyük emeklerle sınava hazırlanan ve yaş sınırından dolayı bir daha sınava giremeyecek olan yüzlerce öğretmen mevcut kadrolara yerleşmek ve mesleğin onuruna yakışır şekilde bu görevi ifa etmek istiyor.


Ayrıca 2016-2019 yılları arasında adalet bakanlığı da baraj uygulamasını kaldırarak bağıl değerlendirme yoluna gitmiştir. Ve buna benzer bir çok sınavın baraj puanının düşürülerek ayrılan kontenjanların doldurulduğu biliniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

114 Yorum