MEB'de ''bankamatik müdürleri'' olarak adlandırılan kişiler kimler?

MEB'de ''bankamatik müdürleri'' olarak adlandırılan kişiler kimler?

MEB'de ''bankamatik müdürleri'' olarak adlandırılan kişiler kimler?

Bugünlerde sosyal medyada MEB'deki oturduğu yerden maaş alan, ''bankamatik müdürleri'' olarak adlandırılan kişiler konuşulmakta.

Peki ''bankamatik müdürleri'' denilen kişiler kimler? Gerçekten oturduğu yerden para kazananlar var mı? İşte ayrıntılar..

Milli Eğitim Bakanlığında, görevden alınan kadrolu Genel Müdürler, Daire Başkanları ve İl Milli Eğitim Müdürleri havuza düşüyor. Bu kişiler görevden alındığı takdirde herhangi bir eş değer göreve verilmese dahi aynı maaşı alıyorlar. Lakin MEB'in bu kişileri eş değer görevlere atama yetkisi de mevcut.

Mesela bir şehre kadrolu olarak atanmış İl Milli Eğitim Müdürü düşünelim. Bu Müdür görevden alınsa dahi aynı ücreti almakta. Lakin Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu Müdürü başka bir ile veya yeniden aynı ile atama yetkisi var. Dolayısıyla bu Müdür görevden alındığı ve başka bir göreve verilmediği takdirde havuzda kalmış oluyor.

Dolayısıyla ''bankamatik müdürleri'' olarak adlandırılan kişiler bunlar oluyorlar. Her şeyin yasal olarak ilerlediğini de ifade etmek gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum