MEB’den yeni uygulama mı geliyor? Sistem komple değişiyor!

MEB’den yeni uygulama mı geliyor? Sistem komple değişiyor!

MEB’den yeni uygulama mı geliyor? Sistem komple değişiyor!

MEB’den yeni uygulama haberi verildi. Okulları, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri yakından ilgilendiren yeni uygulama ile ilgili bilgiler tek tek açıklandı. MEB öğrenci kayıt sistemini komple değiştirecek uygulama ile ilgili detaylar işte sizlerle...

Kayıt sistemi baştan aşağı değişiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) okul kayıt sistemi ile ilgili yeni uygulama duyurusu yapıldı. 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında yürürlüğe girmesi planlanan yeni uygulama ile birlikte, okul kayıt sistemi başta olmak üzere, bazı işlemlerde artık e-Okul sistemi üzerinden gerçekleşeceği bilgisi verildi.

2024-2025 eğitim ve öğretim yılı sistem değişiklikleri neler?

MEB, 2024-2025 eğitim-öğretim yılının başında geçerli olmak üzere, öğrenci kayıtlarının belirtilen tarih sonrasında, kayıtların otomatik olacağı bilgisi verildi.

Yeni sistem ile ilgili yapılan açıklamalardan elde edilen bilgilere göre, öğrencilerin hangi sınıfta eğitim ve öğretim göreceği otomatik belirlenecek. Söz konusu karar ile birlikte, sınıf ve öğretmen seçiminde velilerin okul idarelerinin rolü ortadan kalkarak, tüm süreç e-Okul sistemi aracılığıyla gerçekleşecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum