O öğretmenlere yaz tatilinde 12.100 TL ek ders ödenecek

O öğretmenlere yaz tatilinde 12.100 TL ek ders ödenecek

O öğretmenlere yaz tatilinde 12.100 TL ek ders ödenecek

Yaz tatilinde ek ders ödemesi yapılacak öğretmenler arasında okul müdürleri ve müdür yardımcıları yer almaktadır. Bu öğretmenler, yaz tatilinde de görevlerini yerine getirerek mesai yaparlar ve bu nedenle ek ders ücreti alırlar. Özellikle okul müdürleri haftalık 25 saat, müdür yardımcıları ise haftalık 19 saat ek ders ücreti alır. İşte detaylar...

Yaz tatilinde ek ders ödemesi yapılacak öğretmenler arasında okul müdürleri ve müdür yardımcıları yer almaktadır. Bu öğretmenler, yaz tatilinde de görevlerini yerine getirerek mesai yaparlar ve bu nedenle ek ders ücreti alırlar. Özellikle okul müdürleri haftalık 25 saat, müdür yardımcıları ise haftalık 19 saat ek ders ücreti alır.

Yapılan hesaplama neticesinde, Temmuz ayında yapılacak %20'lik zam oranı dikkate alındığında, ek ders ücretlerinin artacağı öngörülmektedir. Bu artışla birlikte, okul müdürlerinin 4 haftalık bir ayda 100 saat, müdür yardımcılarının ise 76 saat ek ders alacaklar.

Bu duruma göre, okul müdürleri için 12.100 TL, müdür yardımcıları için ise 9.196 TL ek ders ödemesi yapılması beklenmektedir. Bu ödemeler, yaz tatilindeki mesailerine karşılık olarak yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum