Uzman Öğretmenlik için Tezsiz Yüksek Lisans Kabul Edilecek Mi ?

Uzman Öğretmenlik için Tezsiz Yüksek Lisans Kabul Edilecek Mi ?

Uzman Öğretmenlik için Tezsiz Yüksek Lisans Kabul Edilecek Mi ?Konunun detayları haberimizde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20. Milli Eğitim Şurası'nda öğretmenlerin heyecanla beklediği meslek kanun ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasında “10 yılını tamamlayan öğretmenlere 'uzman öğretmenlik' tanımını getiriyoruz. Böylece hem derece alacak hem de maaşlarında 1000 lira artış olacak. Yüksek lisans yapmış öğretmenlerimiz sınavdan muaf tutulacaktır” açıklamasında bulundu.

Uzman öğretmenlik için tezsiz yüksek lisanı kabul edilecek mi?

Haberimizden sonra Bakan MAHMUT ÖZER Konu ile ilgili 2 Aralık 2021 tarihinde yaptığı açıklamayı okuyabilirsiniz: Bakan Mahmut Özer'den Uzman Öğretmenlik Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Açıklaması

Mevcut Öğretmen Yükselme yönetmeliğine göre Uzman öğretmenlik sınavından muaf olmak için tezli yüksek lisansı yapmak gerekiyor.

Halihazırda yüksek lisans yapan öğretmenlerin büyük bir çoğunluğunun yüksek lisansını tezsiz yaptığı düşünüldüğünde sadece tezli yüksek lisansın bu düzenlemeye girmesi eğitim adına emek ve zaman harcayarak tezsiz yüksek lisans yapan öğretmenler arasında hayal kırıklığına neden olacaktır.

Mebpersonel.com olarak konunun takipçisi olup gelişmelerden öğretmenlerimizi haberdar edeceğiz

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

20 Yorum