Yeni asgari ücret en düşük 'memur maaşını' geçti

Yeni asgari ücret en düşük 'memur maaşını' geçti

2022 yılı asgari ücretin yüzde 50 oranında artırılarak 4.250 TL'ye çıkarılması gözlerin memur maaşlarına çevrilmesine yol açtı.

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yeni asgari ücret ile en düşük memur maaşını karşılaştırdı yeni asgari ücretin en düşük memur maaşını geçtiğini bildirdi.

Kahveci'nin sosyal medya üzerinden konuyla ilgili yaptığı paylaşım şöyle:

"Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret açıklandı. Buna göre 2022 yılında Türkiye'de en düşük ücret düzeyi %50 artışla 4250 TL'ye çıktı.Bu rakam çalışanın evlilik ve çocuk durumuna göre daha da yükselecek. Bütün çalışanlara ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

Halihazırda AGİ hariç en düşük dereceli bir memurun maaşı 3918,95 TL. Eğer herhangi bir iyileştirme olmazsa toplu sözleşmeye göre ocak ayında bu rakam %5 artış ve %10 enflasyon farkı eklendiğinde 4506,79 TL'ye çıkacak.

Güncel ve hızlı haberi anından almak için mebpersonel.com sitemizi Takip Et özelliğini kullanabilirsiniz.

Yani kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan pek çok yardımcı hizmetler sınıfına dahil personelin maaşı ancak asgari ücret düzeyinde kalmış olacak.Asgari ücretin artması elbette herkes gibi bizlerin de talebidir.milli-egitim-bakanligi-baskili-fermuarli-kisiye-ozel-erkek-kartlik-cuzdan-siyah-milli-egitim-bakanligi-cuzdanlari-ani-yuzuk-ani-yuzuk-359788-39-b.jpg

Bu gelişmeye paralel olarak Hükümet derhal kamu çalışanlarını da geçim acziyetinden kurtarmak için vakit geçirmeden ek zam ve refah payı uygulamasını hayata geçirmek zorundadır."

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.