Bakan Özer Basın Önünde İl Milli Eğitim Müdürüne Teşekkür Etti.

Bakan Özer Basın Önünde İl Milli Eğitim Müdürüne Teşekkür Etti.

Bakan Özer Basın Önünde İl Milli Eğitim Müdürüne Teşekkür Etti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer basın huzurunda İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu'na güzel çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Trabzon'da eğitim öğretim adına çok güzel çalışmaların yapıldığını ifade eden Özer Trabzon'a yatırımların, desteklerin artarak devam edeceğini vurguladı. Bakan Özer ,Türkiye 'de sadece Trabzon'da uygulanan çok güzel projeler olduğuna vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü.

"Trabzon'daki eğitim yatırımımızı 550 milyon liraya çıkartıyoruz"

Bakan Özer, Türkiye'de sadece Trabzon'da uygulanan çok güzel projeler olduğuna değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben İl Milli Eğitim Müdürümüzü kutluyorum başarılı çalışmalarından dolayı. Bakanlığımızın Trabzon'da 2022 yılında 200 milyonluk eğitim yatırımı var. Yeni okulların yapılması ve onların donatılmasıyla ilgili. Bugünkü il değerlendirme toplantısında Trabzon'a 200 milyonluk yatırıma ilave olarak 350 milyon liralık ilave yatırım verme kararı aldık. Dolayısıyla Trabzon'daki 200 milyonluk yatırımımızı 550 milyon liraya çıkartıyoruz. Bu kapsamda ilk yapacağımız şey Trabzon'da doğal gaza erişimi bulunan 193 okulun doğal gaz dönüşümünü tamamlamak. Bu kapsamda 83 milyon liralık ödeneği Trabzon'a göndereceğiz. Trabzon'da eğitim çok iyi noktada ve her geçen gün kalite artıyor." dedi.

İl Milli Eğtim Müdürü Burak Fettahoğlu ise desteklerinden ötürü Bakan Özer'e şahsı ve Milli Eğitim camiası adına teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.