Derslerin boş geçmesi MEB'in seminerinden daha mı az önemlidir?

Derslerin boş geçmesi MEB'in seminerinden daha mı az önemlidir?

Derslerin boş geçmesi MEB'in seminerinden daha mı az önemlidir?

Özgür Eğitim-Sen İl Başkanı Serdar Efe, MEB'in Çorum’da düzenleyeceği hizmet içi eğitim seminerinin zamanlamasını eleştirdi.

Özgür Eğitim-Sen İl Başkanı Serdar Efe, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Çorum’da düzenleyeceği hizmet içi eğitim seminerinin zamanlamasına dikkat çekerek, “Bir kez daha gördük ki yukarıdan alınan kararlar, sahanın gerçekleriyle uyuşmamakta sahada oluşabilecek sıkıntılar öngörülmemekte, ‘ben yaptım oldu’ anlayışı devam etmekte" dedi.

İşte o açıklama;

“Okullarımıza gelen yazıda Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme Geliştirme Genel Müdürlüğünün 2022 yılı hizmetiçi eğitim faaliyetleri kapsamında; Bakanlığımız Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 12-13/10/2022 tarihlerinde saat 08.45 de İlimiz Merkez Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek olan 2022001238 faaliyet numaralı Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı inceleme seminerine ait ilgi, onay, eğitim görevlisi listesi, eğitim programı, katılımcı listeleri ile etkinlik programı ekte gönderilmiştir. İfadeleri kullanılmıştır.

Söz konusu seminerin hafta içi 2 gün süreceği ve seminerin derslerin olduğu saatlerde uygulanacağı, bu seminere il genelinde 448 öğretmenin katılacağı belirtilmiştir.

Bazı büyük okullarımızda belirtilen günlerde 10’un üzerinde öğretmenin görevli olacağından; öğretmenlerin derslerinin boş geçeceği, nöbet görevi olanların nöbet görevini yerine getiremeyeceği bunun sonucunda öğrenci ve okul yöneticilerinin mağduriyet yaşayacağı aşikardır. Bakanlık bu tarz seminer ve hizmetiçi eğitimleri planlarken yaşanabilecek olumsuzlukları öngörememekte midir?

Yaşanabilcek olumsuzluklarda sorumluluk kime aittir?

Öğretmenin isteğine bağlı olarak yapılan bu seminerin, okul saatleri dışında, hafta sonu ya da ara tatilde planlanması çok mu zordur?

Eğitim öğretim devam ederken derslerin boş geçmesi Bakanlığın seminerinden daha mı az önemlidir?

Bir kez daha gördük ki yukarıdan alınan kararlar, sahanın gerçekleriyle uyuşmamakta sahada oluşabilecek sıkıntılar öngörülmemekte, ‘ben yaptım oldu’ anlayışı devam etmekte

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18 Yorum