E-Okul VBS Öğrenci Girişi Karne Notu Öğrenme 2022

E-Okul VBS Öğrenci Girişi Karne Notu Öğrenme 2022

E-okul vbs sistemi hem veliler hem de öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılıyor.

Öğrencilerin hem notlarını hem de devamsızlıklarını görebildikleri bu sistem eğitim durumu hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça sık kullanılıyor. E-okul vbs sistemini yalnızca öğrenciler kullanmıyor. Çocuğunun durumu hakkında bilgi almak isteyen veliler de e-okul sistemiyle bir hayli yakından ilgileniyor.

E- okul üzerinden okul ile ilgili her şey takip edilebiliyor. Ders programından devamsızlık bilgisine, sınav sonuçlarından öğretmen bilgisine kadar her şey e- okul sistemi üzerinden öğrenci ve velilere ulaştırılıyor. Okul ile ilgili bilgi edinmek isteyenlerin ilgilendiği e- okul sistemine giriş yapmak ise oldukça basit.

E-okul Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

6005a80aae298b81b671ad08.jpg

Okul ile ilgili birçok bilgiye kolaylıkla erişildiği e-okul sistemine giriş yapmak oldukça basittir. Öncelikle yapmanız gereken şey tarayıcıdan e-okul bağlantısını açmaktır. E- okul sistemini açtıktan sonra sizden istenen bilgileri doğru şekilde girmeniz gerekir. Bu bilgiler doğru girdiğinizde ikinci bir doğrulama için tekrar öğrencinin nüfus cüzdanı bilgilerini gireceğiniz bir sayfa açılacaktır.

https://e-okul.meb.gov.tr/ web adresine giriş yapılır.

60cc5206ae298b34353cd080.jpg

Açılan bu ikinci sayfada öğrencinin aile sıra numarası, nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi bilgileri doğrulamanız gerekir. Son olarak açılacak olan sayfada öğrencinin fotoğrafını seçmeniz ve doğrulamanız gerekir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra E-okul sistemine girerek okul ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

E-okul sistemine tarayıcı üzerinden bu şekilde girebilirsiniz. Ancak bir de e-okul mobil uygulaması üzerinden de giriş yapabilirsiniz. E-okul mobil uygulamasını telefonunuza indirerek kolay ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

e-okul-veli-bilgilerini-alma-programi.jpg

Mobil uygulama üzerinden de not bilgisi, devamsızlık durumu, ders programı gibi bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.