Uzman Öğretmenlik Başvuru Sayfası(basvuru.meb.gov.tr)

Uzman Öğretmenlik Başvuru Sayfası(basvuru.meb.gov.tr)

Uzman Öğretmenlik Başvuru Sayfası(basvuru.meb.gov.tr)ı

Uzman Öğretmenlik Başvuru Sayfası(basvuru.meb.gov.tr) MEB tarafından açıklanan Uzman Öğretmenlik takvimine göre Uzman Öğretmenlik Başvuruları bugün başlıyor .MEBBİS üzerinden alınacak Uzman Öğretmenlik Başvuruları 7 Ekim 2022 Cuma gününe kadar sürecek.

Uzman Öğretmenlik başvuru için öncelikle yapılan eğitimleri alma şartı bulunuyor. 540 bin 66 öğretmenin Uzman Öğretmenlik eğitimlere katıldığı daha önce MEB tarafından açıklanmıştı .Ayrıca 9 bin 318 özel öğretim kurumları öğretmenleri ve 1.418 MEB dışı kurumlarda görev yapan öğretmen bulunuyor.

Uzman Öğretmenlik Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na başvuruda bulunacak adaylardan herhangi bir sınav ücreti ise alınmayacak.

Uzman Öğretmenlik Başvuru Sayfası

MEBBİS sistemi üzerinden alınacak olan başvurular için mebbis.meb.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra Uzman Öğretmenlik Başvuru sayfasında gerekli başvurular yapılabilecek.

MEBBİS sistemi üzerinden başvurular aktif edildiği an bu sayfamızda anlık olarak Başvuru Sayfasına ulaşabileceksiniz.

Uzman Öğretmenlik konusunda tüm sorularınızı ve yorumlarınızı bize aşağıdaki yorum bölümünden aktarabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

17 Yorum