Meclis ara verdi Öğretmenlik Meslek Kanunu Ocak ayına kaldı

Meclis ara verdi Öğretmenlik Meslek Kanunu Ocak ayına kaldı

TBMM'de 4 Ocak tarihine kadar çalışmalara ara verildi. Öğretmenlik Meslek Kanunu Ocak ayına kaldı

BMM Genel Kurulu Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi görüşmeleri düzenlendi. Bunun ardından 4 Ocak tarihine kadar çalışmalarına ara verdi.

Bakan Mahmut Özer 12 Aralık tarihinde TBMM Bütçe görüşmelerinde Özer, "Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, inşallah bu ay içinde TBMM'ye gelecek. TBMM'de değerlendirilme sürecinde desteğinize olan inancımız tamdır. Sizlerin de destekleriyle bu bağlamda önemli bir eksikliği daha gidermiş olacağız. Bu süreçte destek ve katkılarınız için şimdiden tüm öğretmenlerimiz adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.

TBMM'nin 4 Ocak tarihine kadar çalışmalara ara vermesiyle birlikte kanunun teklif edilmesi halinde bile Aralık ayında gündeme gelmeyeceği kesinleşirken Öğretmenlik meslek kanunu için şimdi gözler Ocak ayına çevrildi.

MEB Öğretmenlik meslek kanunu taslağını meclise sunmadan bu hafta kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Öğretmenlik meslek kanunu hakkında ki gelişmeleri mebpersonel.com sitemizde takip edebilirsiniz.

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

14 Yorum