O 'da' bir müşavir! MEB'in atadığı isim Türkçeden bihaber

O 'da' bir müşavir! MEB'in atadığı isim Türkçeden bihaber

O 'da' bir müşavir! MEB'in atadığı isim Türkçeden bihaber

Bakü Eğitim Müşaviri olarak göreve başlayan Ali Rıza Altunel’in imla hatalarıyla dolu “atandım” açıklaması alay konusu oldu.

Altunel, yeni görevini Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu. Ancak Altunel’in yazım hatalarıyla dolu açıklaması sosyal medyada tepki konusu haline geldi..

Cümle içinde kullandığı kimi kelimelerin baş harflerini büyük yazan Altunel'in, ayrı yazılması gereken "de" ve "da" bağlaçlarını da bitişik yazarak "Dün itibarıyla Sayın Bakanımızında tensipleriyle Bakü Eğitim Müşaviri olarak göreve başladım” ifadelerini kullandığı görüldü.

100450315-rizaaltunel.webp

CEVAPTA DA HATA YAPTI

Altunel, imla hatalarıyla dolu paylaşımına gelen tepkilere bir yanıt verdi. Ancak Altunel'in yanıtında yine benzer hataları yapmaktan kurtulamayarak “Önerileriniz için teşekkür ediyorum. Sizde bu teknolojinin azizliğine mutlaka uğramışsınızdır. Lakin eleştiriye açık olduğumu, hatamı kabul etme erdemini kendim için yol gösterici olarak düstur edindiğimi, bilmeni isterim” ifadelerini kullandığı görüldü.

101533308-altunel.webp

İMAM OLARAK BAŞLADI

Meslek hayatına imam olarak başlayan Altunel, daha sonra imam hatip okullarında öğretmenlik yaptı. Birçok ilçe belediyesinde başkan yardımcılığı ve danışmanlığı da yapan Altunel buradan Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) geçti. Altunel, MEB’de Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne kadar yükseldi. Altunel, buradaki görevinden alındıktan sonra da Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

28 Yorum