Öğretmen maaşları ve ek dersleri eksik yatırıldı

Öğretmen maaşları ve ek dersleri eksik yatırıldı

Öğretmen maaşları ve ek dersleri eksik yatırıldı

“MAAŞLARI SİSTEMDEN KAYNAKLI EKSİK VE YANLIŞ YATIRILMIŞ”

Ceylanpınar’da görev yapan yaklaşık bin 500 öğretmenin şubat ayı ek ders ücretlerinin yatırılmadığı hakkında iddialar ortaya atıldı.

“TORPİLLİ MÜDÜRDEN BU KADARLIK YÖNETİM OLUR”

Öğretmenlerin maaşlarının geç ve eksik yatırılmasından şikayetçi olan vatandaşlar şu sözlerle isyanını dile getirdi:

“Ceylanpınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerin ek ders ücretlerini şubat ayını yatıracakken ocak ayı ek ders ücretini yatırdı. Bazı öğretmenlerin eksik bazılarının fazla çıktı. Tam bir kaos. Öğretmenlerden yatırılan paraların hesaba yatırılması istendi. Yaklaşık 1500 öğretmen mağdur edildi. Torpilli müdürden bu kadarlık yönetim olur.”

İddialar hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “Bir hata olmuş ama bin 500 kişi falan değil, köy okullarındaki birkaç öğretmenlerimizin maaşları sistemden kaynaklı olarak eksik ve yanlış yatırılmış. Ocak maaşları yatırılmış, her şeyi düzelttik. Kimsenin kimseden alacağı yok. Herkesin parası kendi hesabında, düzeltmeler yapılmıştır” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.