Uzman Öğretmenlik Sınav Başvurusu

Uzman Öğretmenlik Sınav Başvurusu

Uzman Öğretmenlik Sınav Başvurusu

Uzman Öğretmenlik Başvurusu için şu ana kadar eğitimlerini tamamlayan 600 bin öğretmenden 340 bini başvuru yaptı.3 Ekim 2022 tarihine kadar sürecek olan uzman öğretmenlik sınav başvurusu sonrası MEB tarafından açıklanan takvime göre Uzman Öğretmenli sınavı 19 Kasım tarihinde yapılacak.

MEB tarafından yapılan Uzman Öğretmenlik Sınav Başvurusu basvuru.meb.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılarak yapılabilecek.

Uzman Öğretmenlik sınavında başarılı olup Uzman Öğretmen ünvanını kazanan öğretmenlerin maaşlarına dair detayları aşağıda ki haberimizde bulabilirsiniz.

MEB tarafından yapılan duyuruda ayrıca Uzman Öğretmenlik Sınavı Başvuru için her hangi bir ücret alınacağı ifade edilirken Uzman Öğretmenlik eğitimini alıp 30 Ekim 2022 tarihine kadar Yüksek lisans eğitiminden mezun olan öğretmenlerinde sınavdan muaf olacağı duyuruldu.

Bakan Mahmut Özer Uzman Öğretmenlik sınavının online olmayacağını da ayrı ifade ederek bu konuya son noktayı koymuş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.