2022 Kpss 100 bin öğretmen ataması talep ediyor

2022 Kpss 100 bin öğretmen ataması talep ediyor

2022 Kpss 100 bin öğretmen ataması talep ediyor

Mebpersonel.com / ÖZEL HABER

Ağustos ayında yaşanan Kpss soruşturması sonrası iptal edilen sınav, Eylül ve Ekim ayı içerisinde gerçekleşmişti. Sınavın ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarih olan 21 Ekim tarihini bekliyor. 21 Ekim tarihinden sonra yapılacak öğretmen atamalarında 2022 Kpss söz sahibi olacak.

Daha önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in açıkladığı gibi yapılacak atamanın yarısı İstanbul iline ayrılacak. Branş bazlı atamalara devam edeceklerini söyleyen Mahmut Özer'in bu lafıyla tam olarak neyi kastettiği ise henüz bilinmiyor.

Seçim arefesi güzel bir öğretmen alımının beklendiği bu ortamda öğretmenlerimiz 100 bin öğretmen ataması talep ediyor. Önceki yıllarda beliren karma alım mağduriyeti, 2020 yılında 20 bin öğretmen alımıyla kalınması, 2021 yılında ise branş mağdurları olduğundan dolayı bu mağduriyeti giderecek hem de öğretmen açığının bir bölümünü kapatacak sayı olan 100 bin öğretmen ataması öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının talebinde.

Sosyal medya üzerinden yaptıkları etkinliklerle seslerini duyurmaya çalışan öğretmenlerimiz ilerleyen haftalarda Sayın Cumhurbaşkanımızdan gelecek müjdeyi bekliyor. Kpss 2022 puanıyla ne kadar öğretmen alımı olacak? Hangi branşa ne kadar kontenjan ayrılacak? Alımlar hangi ayda yapılacak? Yerleştirmeler ne zaman açıklanacak? Bunların cevabını ise önümüzdeki ay veya haftalarda göreceğiz.

Meb Öğretmen Atama Platformuna ulaşmak için tıklayın

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.