Atama Bekleyen Öğretmenler Mülakatsız 68 Bin Talebi İçin Ulus'ta Toplanıyor

Atama Bekleyen Öğretmenler Mülakatsız 68 Bin Talebi İçin Ulus'ta Toplanıyor

Atama Bekleyen Öğretmenler Mülakatsız 68 Bin Talebi İçin Ulus Meydanında Toplanıyor.

2024 öğretmen atamalarıyla ilgili süreç devam ediyor. Yaklaşık 500 bin öğretmen ve milyonları bulan yakınları öğretmen atamalarının yapılmasını 9 aydır bekliyor. Öğretmenler mülakatsız 68 bin taleplerinin karşılanması adına başta sosyal medya olmak üzere meydanlar ve özel görüşmelerle seslerini duyurdu. Süreç içerisinde defalarca Türkiye'nin her yerinden öğretmenin katılımıyla Ulus Meydanında Basın açıklaması düzenlendi. 2023 KPSS puanıyla yapılacak öğretmen ataması için son meydan etkinliğinin 28 Nisan Pazar günü yapılacak Ulus Basın Açıklaması olması bekleniyor.

Öğretmen atama sayısı ve takviminin açıklanması için Bakan Tekin önümüzdeki hafta yapılacak Kabine Toplantısını işaret etti. Gözler önümüzde ki hafta yapılması beklenen Kabine Toplantısına çevrilmişken öğretmenler son kez daha güçlü şekilde mülakatsız 68 bin atama taleplerini vurgulayacak.

Basın açıklaması 28 Nisan Pazar günü saat 14:00' da Ulus Meydanında Yurdun dört bir köşesinden gelecek olan binlerce öğretmenin ve tüm vatandaşların katılımıyla gerçekleşecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum