Bakan Dinçer ,İl Emri Uygulamasını Kaldırdığından  Haberi Yok Mu ?

Bakan Dinçer ,İl Emri Uygulamasını Kaldırdığından Haberi Yok Mu ?

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Trt 1 Politik açılım programında kendisine sorulan eş durumu mağduriyetinlerinde İl Emri Uygulamasına dair vermiş olduğu cevap çok manidardı. Meb Personel Özel Haber

 Bakan Dinçer ,İl Emri Uygulamasını Kaldırdığından  Haberi Yok Mu ?


Trt 1 Politik Açılım Programında program sunucusu Derya Sazak, Eş durumu mağdurları oluştuğu yönündeki sorusuna Sayın Ömer Dinçer vermiş olduğu cevapta

Bu çok abartılmış ve doğru olmayan bir bilgi .Bir  eş şayet eş durumunda atama şartlarına hayiz ise  en fazla 1 yıl bulunduğu yerde kalabiyor en fazla .

Herhangi bir yerde eğitim başladıktan sonra her ne sebeple olsa olsun  ordan aldığınızda oraya yeni öğretmen atayamıyorsunuz .

Kanunda ise yılda bir kere eş durumundanda atama yapılmasını uygun gordük Ağustos sonunda atayacaz telaşa gerek yok biz Şubat ta bir  atama yaptık, Şubatta atanamayan Ağustosta atanacak şekilden açıklama yaptık

   Sayın Ömer Dinçer Eş durumu atamalarında   İl emri uygulamasını  kaldırdığına  dair bir açıklamaya yapmayıp herkesi yanıltmış  oldu  yada Eş durumu atamalarında il emri uygulaması kaldılırmadı devam ediyor Bakan bey bu  yüzden  böyle bir açıklama yaptı.


Meb Personel Sitesi Özel Haber , Özel Haberimizi Kaynaksız olarak Yayınlamak Yasaktır. Ama Bazı Siteler Israrla bunu Yapmaktadır. Gereken İşlemler yapılacaktır.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.