BENİM ELİMDENSE ANCAK BAŞBAKANA  YALVARMAK GELİR.

BENİM ELİMDENSE ANCAK BAŞBAKANA YALVARMAK GELİR.

Başbakana Mektup "BEN 34 YAŞINDA SİZİ VE PARTİNİZİ ÇOK SEVEN BİR TÜRK GENCİYİM."

 MERHABA SAYIN BAŞBAKANIM,


BEN 34 YAŞINDA SİZİ VE PARTİNİZİ ÇOK SEVEN BİR TÜRK GENCİYİM.

2002 YILINDA ,İLK ANDAN BERİ SİZLE BERABER ÇIKTIK BU YOLA...BERABER ISLANDIK YAĞAN YAĞMURDA..VE DİNLEDİĞİMİZ HER ŞARKIDA BİRBİRİMİZİ HATIRLADIK.

ŞİMDİ 2012 YILINDAYIZ. 2013 YILINA GELDİK..HEDEFLERİMİZ VARDI.BİR KAÇ ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE,

-SAĞLIKTA ÖRNEĞİN, KIRŞEHİR MİTİNGİNİZDE HALKA "SAĞLIK SİSTEMİ DEĞİŞECEK, TÜM HASTANELER TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK,BENİM VATANDAŞIM HASTANELERDE REHİN KALMAYACAK" DEDİĞİNİZDE
HERKES ŞAŞIRMIŞ "HAYAL GÖRÜYO HERHALDE.." SUSKUNLUĞU OLMUŞTU.FAKAT BİZ GÖRDÜĞÜMÜZ HAYALİ ÇALIŞARAK GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZİ BİLİYORDUK....

BENDE O DÖNEMDEN BU DÖNEME KADAR PARTİMİ OKADAR RAHAT SAVUNUYORDUM Kİ..ÇÜNKÜ İCRAATLERİMİZ ORTADA..NE DEDİYSEK 2002 DE, YAPIYORDUK BİRBİR..

-YİNE KIRŞEHİR MİTİNGİNDE "81 VİLAYET MODERN BİR ŞEKİLDE YAPILANACAK" DEDİNİZ..İNANMADILAR..YIL 2012 KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI..KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLACAK VATANDAŞIMIZ
DEDİNİZ..TOKİ YILLARDIR HER FAKİRİ YUVA SAHİBİ YAPIYOR ÇOK ŞÜKÜR.

-BİLİŞİM SİSTEMLERİNİ TEKNOLOJİYİ KULLANACAĞIZ..VATANDAŞ SÜRÜNMEYECEK..E-DEVLET OLACAK DEDİNİZ..YAPTINIZ..ARTIK ORDAN ORYA SÜRÜNMELER, FAX ÇEKMELER YOK.

-HERŞEY ŞEFFAF OLACAK  DEDİNİZ..DEVLET ARTIK ŞEFFAF..İSTEYE BİLGİ EDİNME HAKKINI KULLANIP İSTEDİĞİ SORUSUNA YANIT BULABİLİYOR..

-SEÇİLME YAŞI 25 OLACAK DEDİNİZ, 21 YAŞINDAKİ GENCİMİZE NEDEN GÜVENİLMİYOR DEDİNİZ..SEÇİLME YAŞINI 25 E İNDİRDİNİZ..ŞİMDİDE 18 E İNİYOR..

AMA BU ARADA HEP BİRŞEYLER GÖZDEN KAÇIYORMUŞKİ.BAZI ÖNEMLİ KONULARDA,ŞUANDA AĞZIMI AÇIP PARTİMİ SAVUNACAK HALİM KALMADI.

EVET KONU SİZİNDE EMİNİM TAHMİN ETTİĞİNİZ GİBİ EĞİTİM...

2002 Mayıs İzmit merkez mitingiNDE
 
PARTİMİZİN NELER YAPACAĞINI SÖYLÜYORSUNUZ..:

- “Şu sisteme bakın hele ülkede 72 bin öğretmen açığı var sen sınavla öğretmen seçiyorsun hangi akla hizmet ediyorsunuz? Bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin göreve başlasın önüne niye engel koyuyorsun... İnşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz...."

2002 Haziran Gaziantep'TESİNİZ BU DEFA,:

“Yahu bir sürü bölüm öğretmeniniz boşta geziyor resim öğretmeni matematiğe, müzik öğretmeni beden dersine giriyor niye öğretmen ihtiyacı var. Ama bakın ki işe bunlar bir de sınavla öğretmen alıyor O zaman niye okutuyorsun bu öğrencileri yazık değil mi öğretmen almıyorum de bu evlatlarım okumasın boşuna ama biz iktidar olunca inşallah boşta öğretmen adayı olmayacak

2002 Samsun DA , ATA'NIN KURTULUŞ SAVAŞINI ATEŞLEDİĞİ YERDE..AYNI ATEŞLE HAYKIRIYORSUNUZ..:

 “Buradan sözüm tüm genç öğretmen adaylarına, siz merak etmeyin biz geldiğimizde üniversiteyi bitirdiğinizde ne yapacağım, sınavı ya kazanamazsam korkun olmayacak çünkü sınav olmayacak...”

VE YİNE 2002 İSTANBULDA BUDEFA..FATİH'İN YURDUNDA..YÜZ BİNLERE SESLENİYORSUNUZ:

“Birçok gencimiz özellikle öğretmen adaylarımız işsiz kaldıÖ Ülkede eğitim çökmüş köy okulları kapanmış merkezdeki okullar bile öğretmen diye can çekişiyorken sen sınavla öğretmen seçmeye kalkıyorsun bıraksana genç öğretmenlerimiz gitsin çalışsın o kadar sene beklet sonra al, o adamda artık heves kalır mı öğretmenlik yapabilir mi? Ama inşallah biz iktidar olunca öğretmenler okulun bittiği gün hazırlıklarını yapacak ertesi gün görev aşkıyla okuluna gidecek hiç merak etmeyin...”

PEKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ sn.ÖMER DİNÇER NE DİYOR TARAF GAZETESİNE,

"Bu kadar öğretmene ihtiyacımız yok, yeteneklerine uygun başka mesleklere yönelsinler"

ÖMER DİNÇER ALAN DEĞİŞİKLİĞİ DENİLEN BİR UYGULAMA GETİRİYOR VE 2002 GAZİANTEP MİTİNGİNDE SİZİN İSYAN ETTİĞİNİZ HAYKIRDIĞINIZ DURUMU OLUŞTURUYOR..EVET 25 BİN SINIF ÖĞRETMENİ SADECE BİR KAÇ HAFTA DERSİNİ ALDIKLARI VE SERTİFİKA OLARAK TANIMLANAN YAN ALANLARINA GEÇİŞ YAPIYORLAR..EVET BAŞBAKANIM ARTIK SINIF ÖĞRETMENİ, BEDEN DERSİNE GİRİYOR..MATEMATİK DERSİNE GİRİYOR..ZİRAATÇİ, İŞLETMECİ, İKTİSATÇI, VETERİNER MEZUNU GELECEĞİMİZİN TEMİNATLARINA "ÜCRETLİ" ADI ALTINDA ÖĞRETMENLİK YAPIYORLAR..

TARİH 19 EKİM 2012 

BENİMDE ARTIK DAYANAMAYACAĞIM BİR OLAY VUKU BULUYOR..GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ SAYIN SUAT KILIÇ'A ATANAMAMIŞ, CİĞERİ YANAN, AİLESİNDEN HARÇLIK ALAN BİR GENÇ ÖĞRETMEN "NE OLUR BİZİ ATAYIN" DİYOR..

ÖYLE YA...BU ÖĞRETMEN 2002 DE UMUTLARI YEŞERTEN YUKARIDAKİ SİZE AİT CÜMLELERLE, UMUTLA HEYCANLA..ARTIK BİR SAHİBİMİZ VAR DÜŞÜNCESİ İLE TERCİH ETMİŞTİ ÖĞRETMENLİĞİ..VE 2006 YILINDA MEZUN OLDU..2012 BİTİYOR..HALA ATANAMADI..VE BAKANI GÖRÜNCE, "BELKİDE HABERLERİ YOKTUR BENDEN" DEDİ..GİTTİ HABER VERDİ..HANİ HZ.ÖMER EVLERİ GEZMİŞTİ..KADIN TAŞ KAYNATIYORDU..AYNI O MİSAL..
AMA BAKAN KILIÇ HZ.ÖMER DEĞİLDİ..BELKİ ONUN YAPTIĞINDAN DA HABERDAR DEĞİLDİ..GENCE “Devletin her üniversite mezununu işe almak gibi bir mecburiyeti yok" CEVABINI VERDİ VE SERT BİR ŞEKİLDE
"BENİMLE SAKIN POLEMİĞE GİRME!" DİYE EKLEDİ..

TEKRAR ETMEKTEN GURUR DUYUYORUM..BEN 34 YAŞINDA SİZİ VE PARTİNİZİ ÇOK SEVEN BİR TÜRK GENCİYİM.

2002 YILINDA ,İLK ANDAN BERİ SİZLE BERABER ÇIKTIK BU YOLA...BERABER ISLANDIK YAĞAN YAĞMURDA..VE DİNLEDİĞİMİZ HER ŞARKIDA BİRBİRİMİZİ HATIRLADIK...

AMA ŞİMDİ NELER OLUYOR..NEDEN SAĞDAN SOLDAN HERKES BANA ARTIK EĞİTİM KONUSUNDA CEVAP VEREMEYECEĞİM SORULARI SORABİLİYOR..

MADEM BERABER YÜRÜYORUZ BU YOLLARDA VE DİNLEDİĞİMİZ HER ŞARKIDA , GÜZEL SÖZDE BİRBİRİMİZİ HATIRLIYORUZ..SAYIN BAŞBAKANIM ,SİZE KARŞI, MİLLETE KARŞI, PARTİMİZE KARŞI OYNANAN BU OYUNA ARTIK BİR DUR DEYİNİZ.ZİRA SİZ AYNI ZAMANDA İMAM HATİM MEZUNU OLARAK BİZE "MÜNAFIKLIĞIN 3 ŞARTINDAN BİRİNİN YALAN SÖYLEMEK, DİĞERİNİN EMANETE İHANET ETMEK VE DİĞERİNİN VERDİĞİ SÖZDE DURMAMAK OLDUĞUNU ANLATANLARDANSINIZ.." 

ANNELERİMİZ EVLATLARINI OKUTTU..DEVLETE EMANET ETDİ..ÖĞRETMEN OLACAKLARDI VE DİĞER ANNELERİN EMANETLERİNE BAKACAKLARDI..AMA MEB BAKANI EMANETLERİ SOKAKTA BIRAKTI.
SİZİ, YANİ BİZİ YALANCI ,mebpersonel.com SÖZÜNDE DURMAYAN DURUMUNA DÜŞÜRMEYE KİMİN HAKKI OLABİLİR?
LÜTFEN BUNA ENGEL OLUN.ISLANDIĞIMIZ RAHMET YAĞMURU HATRINA, YÜRÜDÜĞÜMÜZ YOL HATRINA..DİNLEDİĞİMİZ BİZİ BİRBİRİMİZE KENETLEYEN ŞARKILAR HATRINA..

EVET BEN MADEM YILLARDIR SİZE DESTEĞİM..
ŞİMDİ GÖRDÜĞÜM SIKINTIYI TABİKİ İSZE ŞİKAYET EDECEĞİM.
YAPILAN HAKSIZLIKLARI LÜTFEN DİNLEYİN , BAŞBAKAN GÖZÜYLE DEĞİL..HALKIN HİZMETKARI GÖZÜYLE.
2002 RUHUYLA.

EMİNİM SİZDE BENİM GİBİ HİSSEDECEKSİNİZ.TEK FARKI SİZ "ATAMA YAPILACAK" DEYİNCE BU İŞ DÜZELİR..BENİM ELİMDENSE ANCAK SİZE YALVARMAK GELİR.

SAYGILARIMLA ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM.

c.m.ç ( bu mektubu yazan arkadaşımız isminin şu an saklı tutulmasını istemiştir Gerekli gördüğü halde ismini açıklayabilceğini belirtmiştir)

www.mebpersonel.com Özel Haber KAYNAK GÖSTERİNİZ 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.