Cumhur İttifakından ''Öğretmen Mülakatları Yuvarlama Olsun'' Açıklaması

Cumhur İttifakından ''Öğretmen Mülakatları Yuvarlama Olsun'' Açıklaması

Cumhur ittifakından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici öğretmen atamalarında yeni sistem mülakatla ilgili açıklamalarda bulundu.

2024 öğretmen atamalarında mülakatta yeni sistem eleştirileri devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı mülakatta %50 KPSS skoru, %50 mülakat puanı değerlendirilerek öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici öğretmen atamalarında yeni sistem mülakatla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte o açıklama;

"Şimdi yeni sistem konuşuluyor %50'si KPSS %50'si mülakattan karşılanacak diye ben şahsen bunu hakkaniyetli bulmuyorum. Mülakat yapılabilir ama mülakatta %50 %50 keskin bir sistemin belirlenmesini çokta hakkaniyetli bulmadığımı ifade etmek istiyorum...

Bundan 5-6 sene evveline gidersek mülakatlarda büyük haksızlıklar yapılıyordu. Yazılıda yüksek almış adama düşük mülakat puanı veriliyordu. Yazılıda düşük almış adaya yüksek mülakat puanı veriliyordu. Biz bunu Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmeyle ortadan kaldırılmasına vesile olmuştuk ve şuan da herkes ne aldıysa KPSS' de yuvarlama sistemiyle tamamlanarak veriliyordu."

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.