Eş Durumu Atama Mağdurlarına İlginç Teklif(!)

Eş Durumu Atama Mağdurlarına İlginç Teklif(!)

Eğitim sen web sitesinde atanamayan eş durumu mağdurlarına, atanmak istedikleri il/ilçede memurluk teklif edildiği iddia edildi.


PERSONELMEBNET/ÖZEL HABER
Öğretmenlerin kişisel maillerine aşağıdaki mailin gönderildiği iddia ediliyor. Eğitim Sen Web sitesinde yayınlanan maili yayınlıyoruz. Öğretmenlerin memur olarak tayin istediklerinde atamalarının gerçekleşeceği bildiriliyor. Gerçekten böyle bir mail öğrtmenlere gönderildi mi? Yoksa asparagas haber mi üretiliyor. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün bu hususta acilen açıklama yapması gerekiyor.


13-17 AĞUSTOS 2012 TARİ HLERİ ARASINRDA ÖZÜR GRUBUNDAN BAŞVURUDA BULUNUP ATAMASI YAPILMAYAN EKLİ LİSTEDE GEREKLİ BİLGİLERİ YAZILI ÖĞRETMENLERİN EŞİNİN ÖZRÜNÜN BULUNDUĞU İL, İLÇE EMRİNE MEMUR OLARAK ATANIP ATANMAYACAKLARINA VE MEMUR OLARAK ATANMAK İSTEMEDİKLERİ BUNDAN SONRA ÖZÜR DURUMLARI İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMAYACAĞI KONUSUNDA ÖĞRETMENLER BİLGİLENDİRİLEREK DİLEKÇE İLE BİRLİKTE NÜFUS CÜZDANI SURETİNİN 11/10/2/012 TARİHİ İTİBARİYLE SAAT 18,00 KADAR E-MAİL YOLUYLA ACELE OLARAK GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

BİLGİLERİNİZE

Editör Notu; Haberimizin yayınlanmasından sonra il Müdürlükleri Web sitelerinin duyuru bölümünde yukarıdaki maile rastladık... Mail aspragas değil!


İl Müdürlüklerinde görev yapan atamadan sorumlu yöneticilerle yaptığımız görüşmeler ve yapılan yorumlardan böyle bir teklifin bir kısım atama mağduru öğretmenlere yapıldığı kesin… Ancak memurluğa geçiş tekliflerinin asker, polis eşlerine yapıldığı yönünde bir bilgi yok. İl müdürlüklerine listeler gelmiş ve o listelere göre alelacele öğretmenlere teklifler götürülmüş. Birçok öğretmenin bu teklifi kabul etmediğini öğrendik.

Memurluk teklifini kabul eden öğretmenler şunu unutmasınlar; bu uygulama sürekli bir uygulama olduğu takdirde, Tekrar öğretmenliğe geçmek kurum içi yeniden atama biçiminde olacaktır. MEB’in insafına kalacaktır! ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ İÇİN YENİDEN KPSS'YE GİRMENİZ GEREKECEK... BUNU UNUTMAYINIZ....


CENGİZ ŞAHİN


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum