Köylerde Öğrenciler Öğretmen Bekliyor

Köylerde Öğrenciler Öğretmen Bekliyor

Köylerde Öğrenciler Öğretmen Bekliyor

 

Millli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER'e açık çağrı...Köylerimizde binlerce öğrencimiz öğretmen beklerken İl Müdürlerin ve Valiler köylere norm kadro fazlası öğretmenleri bilKaradenizin incisi Samsun ilimizin Vezirköprü ilçesinin merkez Alanşeyhi Köyünün okulunun resmi aşağıdadır.


Samsun ilinde bu  okulumuz gibi 30 dan fazla okulumuz öğretmen beklemektedir.

Samsun İl Müdürlüğüne görevlendirilen Mustafa CORA , bu  okullara öğretmen bulamıyor.

Samsun il merkezinde yüzden fazla sınıf öğretmeni  okullarında norm kadro fazlası olarak otururken , bu öğretmenleri il müdürlüğü bu köylere gönderemiyor. Bu köylere ücretli öğretmen görevlendirmesi bile yapılmıyor. Samsun ilinde 30 tane  okula öğretmen bulamayan il müdürünün o koltuğu işgal etmesinin bir anlamı yoktur.

Samsun ilimiz ve yiner ülke genelinde binlerce köy  okulu öğretmen beklerken , İl Müdürlerinin beceriksizlikleri , Valiliklerin duyarsızlığı yüzünden 2 haftadır  öğrenciler  okula gidemiyor.

Milli  Eğitim  Bakanı Ömer DİNÇER'e açık çağrı...

BU  ÇOCUKLARIN  SUÇU NEDİR ?

NEDEN BU ÇOCUKLARA ÖĞRETMEN VERİLMİYOR ?

30 tane köy okulunu iki haftadır öğretmensiz bırakan bir il müdürünü bu makamda tutmanın bir anlamı yoktur. Ülkemizin ücra köşelerinde öğretmen bekleyen çocuklar dururken , norm kadro fazlası öğretmenleri buralara göndermekten aciz Valiler uyarılmalıdır. Ücretli öğretmen bulup bu köylerde ki sorunu çözzmekten aciz il müdürlerin en büyük zararı sana vermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda bir genelge ile tüm il Valiliklerini uyarması gerekir.
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

17 Yorum