Öğretmen Atamaları Sözlü Sınavına İlişkin Merak Edilenler

Öğretmen Atamaları Sözlü Sınavına İlişkin Merak Edilenler

20 bin öğretmen ataması sözlü sınavına ilişkin merak edilenler haberimizde...

20 bin sözleşmeli öğretmen atama süreci devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı her branş kontenjan sayısının üç katı sayısınca adayı sözlü sınava çağırdı. 1 Temmuz'da başlayacak mülakatlar 10 Ağustos'ta sona erecek.

Sözlü sınavlara ilişkin merak edilenleri Bakanlıkla görüşen Eğitim Gücü Sen Genel Sekreteri Sinem Akşemsettinoğlu X sosyal medya üzerinden paylaştı. İşte o paylaşım:

"Mülakatlarla ilgili Bakanlıkla görüşmemizi sağladık. Sorularınıza toplu bir cevap vermiş olalım.


*Tercihleri dışında mülakat yerine ataması gerçekleştirilen adaylar, illerdeki komisyonlara belirlenen aday sayısı doldukça sistem otomatik olarak atama gerçekleştirmiş öncelik tercihler olmak üzere sayı doldukça diğer illere sistem otomatik atama yapmış. Bu sebeple tercih dışında ataması gerçekleştirilen adaylara başka illerde sözlü mülakat sınav merkezi belirlenmiş.


*Birinci öncelik, ikinci öncelik, üçüncü öncelik gibi belirtilen giriş belgelerindeki kısım Talim Terbiye Kurulu’nun belirlemiş olduğu alanlara göre yine sistemin belirlediği ve duyuruda da yer alan öncelik durumlarına göre yapılmış


*60.000 kişinin dışında kalan hiç kimse mülakata çağırılmamış. Bu konuda özellikle çok net konuşuldu sıralamaya dahil olmayan hiç kimse çağrılmadığı gibi Talim Terbiye Kurulu’nun kriterlerine uyan ve sıralama içinde olup da yine çağrılmayan hiç kimse olmadığı belirtildi.


*KPSS’ye girecek olan ve mülakatı hemen önceki gün veya aynı güne denk gelen veya herhangi bir mazereti sebebiyle mülakat yeri veya değişikliği talep eden adaylar mazeretini belirten dilekçeyle İl Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuru yaptığı takdirde Bakanlık inceleme yapıp mazeretini uygun bulduklarının tarih veya yer değişikliğini yapacağını ilettiler. Bu konuda özel mazereti olanlar dilekçelerini giriş belgeleri ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şubesine iletsinler.
Eğitim Gücü Sen olarak sözlü sınavın (mülakatın) takibini yapıyor, hiçbir adayın mağduriyet yaşamaması adına mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu konuda taleplerinizi ve şikayetlerinizi Sendika Genel Merkezimize iletebilirsiniz."

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.