Öğretmenler Derneği'nden yeni atanan öğretmenlere yemek

Öğretmenler Derneği'nden yeni atanan öğretmenlere yemek

Muş Öğretmenler Derneği'nden yeni atanan öğretmenlere yemek

MUŞ (CİHAN)- Muş Valiliği koordinasyonunda, Muş Öğretmenler Derneği tarafından yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilmekte olan etkinlikler kapsamında, Muş Öğretmenler Derneği tarafından Muş'a yeni atanan öğretmenlere yemek verildi.

Yemeğe, ilk atama yoluyla gelen 130 öğretmen ve Muş Öğretmenler Derneği'ne üye 20 öğretmen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Cüneyt Öner, Milli Eğitim Şube Müdürü Şerif Turan ve Muş Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi çalışanları katıldı.

Yemekte kısa bir konuşma yapan Muş Öğretmenler Derneği Genel Sekreteri Sıddık Akman, ile yeni atanan öğretmelerle tanışmak ve 2012/2013 eğitim dönemi öncesi kaynaşmaları, moral bakımından hazır olmalarına katkı sağlamak amacıyla böyle bir etkinliği sunmayı uygun gördüklerini ifade etti. Akman, şöyle dedi:

"Muş'a atanan öğretmenlerin sirkülasyonu maalesef çok fazla. Yeni gelen bir öğretmen daha Muş'u tam tanıma fırsatını bulmadan tayini başka bir ile çıkmaktadır. Biz Muş Öğretmenler Derneği olarak, ilimize yeni atanan tüm öğretmenlerimize Muş'un güzelliklerini anlatıyoruz, onlara Muş'ta niçin daha fazla kalmaları gerekliliği konusunda bilgilendirmede bulunuyoruz. Dernek olarak tüm öğretmenlerimizin her zaman yanındayız. Onların her türlü problemi ile ilgilenmekteyiz. Her türlü desteği vermeye hazırız. Öğretmenlerin kaynaşmalarını sağlama, onların kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlama adına her türlü adımı atmaya hazırız."

Yemeğe katılan öğretmenler de Muş Öğretmenler Derneği'nin düzenlemiş olduğu bu etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Öğretmenler, kapılarını açan ve onlara her türlü desteği sağlayan Muş Öğretmenler Derneği'ne müteşekkir olduklarını dile getirdiler.CİHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.