TEK SUÇUMUZ AİLEMİZİ İSTEMEK

TEK SUÇUMUZ AİLEMİZİ İSTEMEK

Tek suçları ailelerini istemekti,ama ailelerinden ayrılmak zoruında kaldılar

 Yine bir atama dönemi  ve yine binlerce mağdur aile her gecen gün milli eğitim bakanlığının yapmış olduğu atama sistemi daha kötüye gitmekte ve öğretmenlerin milli eğitim bakanlığına olan güveni sıfıra inmektedir.

 İl emrinin kaldırılmasından sonra mağdur olan ve ailelerden ayrı yaşayan öğretmenlerden milli eğitim bakanlığı ne gibi bir performans beklemektedir ?
 Bu seneki atamalarda sayın müsteşar Yusuf TEKİN’ in il dışında kimseyi mağdur etmeyeceğiz sözüne güvenerek evini taşıyan ailesini tayin istediği yere yerleştiren öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Fakat atamalardan sonra müsteşar herhangi bir açıklama yapma gereği duymamış öğretmenleri belirsizliğe sürüklemiş ve sürüklemeye de devam etmektedir.
 Eşleri zorunlu hizmete tabi olan (asker, polis, hakim, savcı) öğretmenlerin, eşleri atanmasına ve görev yerlerinde iş başı yapmalarına rağmen öğretmenlerin yanlarına gidememesi üzerine birçok kurumda mağduriyet söz konusu olmuştur.
 Sağlık durumundan tayin isteyenlere de istediğin yerde açık okul yok bulunduğun yerde ölebilirsin denmekte ve öğretmenlerimizin mağduriyeti giderilmemektedir. Eşleri özel sektörde çalışanlara neredeyse hiç şans verilmemekte hatta yargı yolunda bile kazanılmış davaları bulunmamaktadır. Biran önce bu mağduriyetler giderilmeli il içi ve il emri getirilmelidir. İl emrinde getirmemek isteniyorsada bu ailelerin mağduriyeti  başka yöntemler bulunarak giderilmelidir. Aileler mağdur edilerek işin içinden çıkılmayan bir durum yaratılmaması için meb biran önce gerekeni yapmalıdır. SAYGILAR

Sedat DEGER
Mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

81 Yorum