Adaylık Kaldırma Sınav AKS  Kaldırılacak Mı? Bakan Mahmut Özer Çalışma Var Dedi

Adaylık Kaldırma Sınav AKS Kaldırılacak Mı? Bakan Mahmut Özer Çalışma Var Dedi

Öğretmenlerin adaylık kaldırma sınavı olan AKS kaldırılacak MI? AKS konusunda Bakan Mahmut

Uzun zamandan beri Öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı olan AKS'nin kaldırılması için eğitim sendikaları başta olmak üzere sınava giren ve girecek öğretmenler tarafından AKS'nin kaldırılması yönünde istekler yer alıyor. Peki Adaylık Kaldırma Sınav AKS Kaldırılacak Mı?

Bakan Mahmut ÖZER Plan Bütçe Komisyonundan yaptığı açıklamada "Yeni yapmış olduğumuz çalışmayla artık yeni aldığımız öğretmenleri direkt başlatmaktan ziyade üç aylık bir eğitim programından geçireceğiz.” şeklinde oldu.

Bakan Mahmut Özer'in açıklamaları doğrultusunda bundan sonra atanacak öğretmenler için yeni bir çalışma yapıldığı bu çalışmaya göre atanana yeni öğretmenler 3 aylık bir eğitimden sonra öğretmenlerin derse girmesi planlanıyor .

Mebpersonel.com olarak Bu şekilde yapılacak ve uygulanacak yeni sistemde AKS sınavında kaldırılmasın planlandığı yönünde yetkililerden bilgi aldık

Konu ile ilgili gelişmeleri siz değerli okurlarımız aktarmaya devam edeceğiz

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.