Bigadiç Kaymakamına Rağmen Soruşturma İzni!

Bigadiç Kaymakamına Rağmen Soruşturma İzni!

Bigadiç Kaymakamına Rağmen Soruşturma İzni!

 

22/10/2010 TARİHİNDE VALİLİK MAKAMINA BALIKESİR EĞİTİM SEN ŞUBE BAŞKANI SİBEL ÖZTÜRK TARAKÇI İMZASIYLA BİGADİÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ TURHAN DEMİRTAŞ VE BİGADİÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL ÖZENCİ’NİN  EK DERS ÜCRETLERİNDE USULSUZLÜK OLUP OLMADIĞININ İNCELENMESİ İLE  İLGİLİ BAŞVUDA BULUNDUK.

      USULSUZLUK VAR İSE HAKSIZ EK DERS ÜCRETİ TAHAKKUKUNDA SORUMLULUĞU BULUNANLARIN CEZALANDIRILMASI VE İLGİLİLERDEN HAKSIZ ÜCRETİN YASAL FAİZİYLE TAHSİL EDİLMESİNİ TALEP ETTİK. 

       VALİLİK MAKAMI ÖNİNCELEME BAŞLATMIŞ VE DEVAMINDA SORUŞTURMA AÇMIŞTIR.FAKAT NE İLGİNÇTİR Kİ BU SORUŞTURMA(ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE!) ŞİKAYET DİLEKÇESİNİN VERİLDİĞİ TARİH BAZ ALINDIĞINDA 495 GÜN SONRA TAMAMLAMIŞLARDIR

     SORUŞTURMA DOSYASI 2 KEZ BALIKESİR EĞİTİM DENETMENLİĞİ İNCELEME KURULUNDAN EKSİKLİKLERİ NEDENİYLE İADE EDİLMİŞ VE NİHAYETİNDE 02/03/2012 TARİHİNDE DOSYA EĞİTİM DENETMENLİĞİ BAŞKANLIĞINA SUNULMUŞTUR.

      SENDİKAMIZIN ŞİKAYETÇİ OLDUĞU KONUDA HAKLI OLDUĞU RAPOR NETİCESİNDE  ORTAYA ÇIKMIŞTIR. BİGADİÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ TURHAN DEMİRTAŞ  15/09/2006 -31/12/2010 TARİHLERİ ARASINDA HAFTALIK 18 SAAT ÜCRET ALMASI GEREKİRKEN KENDİSİNE KAMU GÖREVLİLERİNİNDE İŞTİRAKİYLE HAFTALIK 30 SAAT ÜCRET TAHAKKU GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İÇİN SUÇLU BULUNMUŞTUR.

      BU NOKTADA  EĞİTİM DENETMENLERİNİN DİSİPLİN TEKLİFLERİ:

 

TURHAN DEMİRTAŞ BİGADİÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ AYLIKTAN KESME

FERHAN ŞAHİN ŞUBE MÜDÜRÜ UYARMA

ÖMER IŞIKOĞLU ŞUBE MÜDÜRÜ UYARMA

HABİP ASLAN MÜDÜR YARDIMCISI UYARMA

ERCAN TOPALAK MÜDÜR YARDIMCISI UYARMA

ABDULLAH KOÇAK ŞEF UYARMA

RAMAZAN SARACAĞLU ŞEF UYARMA

İLHAN BALATKAN MEMUR UYARMA

 

AYNI ZAMANDA ADLİ YÖNDEN DE  GÖREVLERİNİ KÖTÜYE KULLANMALARI SUÇUNDAN YARGILANMALARI İÇİN  KAYMAKAMLIK MAKAMINA TEVDİ RAPOR GÖNDERME TEKLİFİNİ GETİRMİŞLERDİR.

 

FAKAT EĞİTİM SEN HUKUKSAL ANLAMDA TÜM GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN BU KİŞİLERE VERİLEN CEZALAR (SİYASİ İLİŞKİLER NETİCESİNDE ) TAMAMEN KALDIRILMIŞTIR.

 HAKSIZ OLARAK GÖREVLERİNDEN KAYNAKLI KAMU ZARARINA SEBEP OLDUKLARI SORUŞTURMA NETİCESİNDE KESİN OLARAK ORTAYA ÇIKAN     DEVLETİ 12000(ONİKİBİN)  TL ZARARA UĞRATAN KİŞİYEYARDIM EDEN VE CEZA TEKLİF EDİLEN KİŞİYE CEZASININ TEBLİG EDİLDİĞİ TARİHLERDE BİGADİÇ KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN BAŞARI BELGESİ VERİLMİŞTİR.

 

     

 

 

     SENDİKAMIZ SORUŞTURMALAR NETİCESİNDE SUÇLU BULUNAN VE DEVLETİ ZARARA UĞRATAN BU KİŞİLERİN YARGILANMALARI TALEBİYLE BAŞVURUDA BULUNMUŞ FAKAT DEVLETİN ÇIKARLARI KORUMAKLA GÖREVLİ OLAN BİGADİÇ KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN BU TALEP REDDEDİLMİŞTİR.

 

      TÜM BU OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN SENDİKAMIZ BU YOLSUZLUĞUN CEZASIZ KALMAMASI İÇİN  BURSA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE BAŞVURMUŞTUR.

     YÜCE TÜRK ADALETİ BİGADİÇ KAYMAKAMI SÜLEYMAN YILDIRIM’IN KAMU ZARARINA SEBEBİYET VEREN KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMASI İÇİN  SORUŞTURMA İZNİ VERMEME YÖNÜNDEKİ KARARI KALDIRARAK, SENDİKAMIZIN HAKLILIĞINA HÜKMEDEREK, KAMU ZARARINA SEBEBİYET VEREN KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMASI İÇİN SORUŞTURMA OLURU VERMİŞTİR.KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMASI İŞLEMLERİ BİGADİÇ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTEDİR.

 

    4 YIL BOYUNCA KAMU ZARARINA SEBEBİYET VEREN ,BURSA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ KARARIYLA YARGILANMALARI YÖNÜNDE HAKLARINDA KARAR VERİLEN GÖREVLERİ GEREĞİ BİGADİÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİMİ EN ÜST DÜZEYDE TEMSİL EDEN KAMU GÖREVLİLERİ HALA GÖREVLERİNİN BAŞINDADIR.

 

 

 

     SENDİKAMIZ KONUYLA İLGİLİ İŞ VE İŞLEMLERİ HASSASİYETLE TAKİP ETMEKTE HALA KAMU ZARARINA SEBEBİYET VERENLERİ KOLLAMA GAYRETİ İÇİNDE OLANLARLA SENDİKAMIZ HANGİ MAKAMDA HANGİ GÖREVDE OLURLARSA OLSUN MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEKTİR.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.