Doğudaki Öğretmene Terör Tazminatı

Doğudaki Öğretmene Terör Tazminatı

Doğuda can güvenliği tehlikesi altında çalışan öğretmenlerde diğer görevliler gibi terör tazminatı almalıdır.

Ülkemizin özellikle güneydoğu bölgesinde olağan üstü günler yaşanmaktadır. Nerdeyse her gün bir şehit haberi alınmakta, yüreklere ateş düşmektedir. Doğunun uzak ve soğuk köylerinde, buğulu camların arkasında bir çift savunmasız göz ilim yaymak için beklemektedir. Bu savunmasız gözler köy öğretmenlerimizin gözleridir. Artan terör olayları ile öğretmenlere yapılan saldırılarda artmıştır. Nerdeyse ayda birkaç kez öğretmenlerin, PKK denen insan müsfettelerinin oluşturduğu terör örgütü tarafından kaçırıldığını üzüntü ile duymaktayız. Kimseyle masa başında pazarlık yapmayan bu eğitim ordusu, uzak köylerde savunmasız ve çaresiz bırakılmaktadır. Bırakın köyleri bazı il ve ilçelerde bile öğretmenin can güvenliği kalmamıştır. PKK adlı pislik örgütü rahatça öğretmenleri okullardan kaçırmakta ve paçavralarının propagandasını yapmaktadırlar. Bu durum bölgede devlete olan güveni sarsmakta ve genç öğretmenleri derin bir yalnızlığa itmektedir.
 Bölgede çalışan güvenlik güçlerinin işi bir hayli zordur. Fakat onların kendilerini savunmaya imkânları bulunmaktadır. Yine yurdumuzun o bölgesinde çalışan tüm güvenlik mensupları terör tazminatı adı altında aktif olarak terörle mücadele etmesine bakılmaksızın 600 TL civarı ek ücret almaktadır. Lakin bu ülkenin ve devleti yönetenlerin üvey evladı konumuna gelen öğretmenler unutulmaktadır. Mardin ilinde çalışan öğretmen Ankara’da ki öğretmenle bir tutulmakta; Antalya sahili ile Pervari- Beğendik köyü MEB’ce bir görülmektedir. Bir dağ köyünde yapayalnız ve çaresiz çalışmanın teşvik edici bir tarafı bulunmamaktadır. Ortalama 20’li yaşlarda olan eğitim neferlerinin gençliklerini vatan için değerlendirmelerinin maddi bir karşılığı olmalıdır.

 Buradan başta Sayın Başbakan, Maliye Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı olmak üzere tüm vekillere sesleniyorum; uzak, çok uzak köylerde buğulu camlar ardında bir meşale gibi yanan çakmak çakmak gözleri unutmayın. Eğitim ordusu da bölgede çalışan diğer görevliler gibi terör tazminatı almayı hak etmektedir.

Fatih AKYURT
TES Artvin Teşkilatlandırma Sekreteri

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum