EBS: Bakan Avcı Beklenen Açıklamayı Yaptı

EBS: Bakan Avcı Beklenen Açıklamayı Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 20 Mayıs’ta ilkokul ve ortaokulların tatil olmayacağı yönündeki açıklamasını düzeltti.

 Burdur’da bir etkinliğin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, lise öğrencileri ile birlikte ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de 20 Mayıs’ta tatil yapacağını bildirdi.

Bakan Avcı, geçen gün yaptığı açıklamada bir yanlış anlaşılma olduğunu, 20 Mayıs’ta sadece lise öğrencilerinin değil, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de tatil yapacağını belirterek, şunları söyledi:

“Bunu Burdur’dan açıklamak güzel olur diye düşünüyorum. 19 Mayıs Bayramı geliyor. Dün yapılan açıklamalarda yeterince netleştiremediğim ifadeden ötürü yanlış anlama söz konusu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yapılacak olan kutlamalara lise düzeyinde gençler katılıyor biliyorsunuz. İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan’da daha çok katılıyorlar. Tatil konusuna gelince sadece liselere değil, bunu düzeltiyoruz; ilkokul ve ortaokullarımız da 20 Mayıs günü tatil yapabilecekler.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.