Memur-Sen 17. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Memur-Sen 17. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Memur-Sen 17. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Memur-Sen, kuruluşunun 17. yılını kutluyor. 17 yıldır adaletsizlik ve eşitsizliklerle mücadele ettiklerini belirten Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, “Ülkemizin ilkeli, kararlı, sorumlu konfederasyonu olan Memur-Sen olarak, rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan öncülüğünde bundan 17 yıl önce, 9 Haziran 1995′te kurulduk. Her yıl istikrarlı büyümesini sürdüren Memur-Sen, bugün şehirlerden ilçelere, beldelerden köylere kadar ülkemizin her yerleşim biriminde temsilcileri, üyeleri ve gönüllüleri bulunan en büyük konfederasyon haline geldi. Sivil, demokrat, özgürlükçü bir anlayışla çalışma hayatına yön verdik.” şeklinde konuştu.

Sendikacılığı ülke kültürünün değerleriyle buluşturduklarını dile getiren Şeker, Memur-Sen kurulmadan önce sendikal dünyada ücret sendikacılığı anlayışının hakim olduğunu, Memur-Sen’le birlikte hizmet sendikacılığının öne çıktığını savundu. Şeker, “Sendikacılığı kavga ve çatışma alanı haline getiren anlayışlara karşı Memur-Sen, sendikacılığın dilinin barış, huzur, diyalog ve ortak aklın dili olabileceğini uygulamalarıyla gösterdik.” dedi.


Memur-Sen’in ayrıştırıcı değil daima birleştirici bir tutum içinde olduğunu aktaran Şeker sözlerini şöyle sürdürdü: “17 yıldır ötekileştirmeden herkesi kucakladık. Bununla birlikte önceliğimiz daima milletimizin ve kamu çalışanlarımızın kazanması olmuştur. Türkiye’de kaotik ortamlar oluşturarak demokrasiyi askıya almak isteyenlere karşı en sert tavrı Memur-Sen camiası gösterdi. 367, parti kapatmalar, başörtüsü yasağı başta olmak üzere siyasi istikrarı bozarak anti demokratik süreçleri yeniden geri getirme özlemi içinde olanları ‘ortak akıl hareketi’ çıkışıyla geri püskürttük. Memur-Sen en çok sivil ve demokratik anayasa isteyen, en çok üniversite reformu talep eden, en çok darbelere karşı çıkan sivil toplum kuruluşu olarak hep ilklerin altına imza attı.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum