‘Muhatabımız Dinçer değil Başbakan’

‘Muhatabımız Dinçer değil Başbakan’

Türk Eğitim-Sen, eş, sağlık ve öğrenim özrü mağdurları için eylem düzenledi.

 Türk Eğitim-Sen, eş, sağlık ve öğrenim özrü mağdurları için eylem düzenledi. Sendika Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in öğretmenlerin mağduriyetlerine duyarsız kaldığını savunarak, “Dinçer, makamında oturmuş, ‘Öğretmenlerin haklarını nasıl tırpanlarım, onlara nasıl cehennem azabı yaşatırım’ diye hesap yapıyor. Sen Milli Eğitim Bakanı mısın? Yoksa öğretmenlerin başına bela mısın, şer misin?” dedi

Bakan Dinçer’i bundan sonra muhatap almadıklarını belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Koncuk, “Başbakan buradaki yangını görmeli, bu çığlıkları hissetmeli, empati kurarak öğretmenlerin kâbuslarına son vermelidir. Ailesine çok düşkün olduğunu bildiğimiz Başbakan’ın bu feryatlara kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz” diye konuştu.


Abdi İpekçi Parkı’nda toplanan ve sloganlar atan öğretmenler, üzerlerinde, “Atamalarda il emri hakkı verilsin” ve “Lisansüstü ve doktora eğitiminin nerede alınacağına öğretmen karar vermelidir” yazılı dövizler taşıdı. Koncuk burada yaptığı basın açıklamasında, öğretmenlerin “eş, sağlık, öğrenim” özürlerinden tayinlerde mağduriyet yaşadığını söyleyerek, mağdur öğretmenlerin çeşitli illerden Ankara’ya hak aramak için geldiğini kaydetti. Dinçer’in özür grubu tayinlerinde, kıdem süresinin hesaplanmasında 30 Eylül’ün limit olarak belirleneceğine ilişkin söz verdiğini hatırlatan Koncuk, “Umuyoruz ki Bakan bu kez sözünden dönmez ve büyük bir beklenti içine giren öğretmenler hayal kırıklığına uğramaz” diye konuştu.


Milliyet

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.