Nikah masasında bile bu kadar iştahla evet dememiştik

Nikah masasında bile bu kadar iştahla evet dememiştik

Günaydın, Memur-Sen” kandırıldık” diyor!

Hükümetin memurlara önerdiği, 3+3 zam modeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefindeydi. Kılıçdaroğlu, hükümet ile masaya oturan Memur-Sen’in anayasa referandumunda “evet” dediğini hatırlattı, “Şimdi diyorlar ki vay efendim sen bizi kandırdın. Günaydın Memur-Sen yeni mi anladın” dedi.  diyen CHP lideri, “AKP’nin, aldatanlar ve kandıranlar partisi olduğunu yeni mi anladın” ifadelerini kullandı.
Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Memur-Sen’in, anayasa değişikliğine ilişkin referandumda “Nikah masasında bile bu kadar iştahla evet dememiştik” dediğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Bunlar sizi aldatıyorlar, para vermemenin yolunu, hukuk güvencesini arıyorlar” demelerine rağmen Memur-Sen’in referandumda “evet” oyu kullandığını söyledi.

Görüşmelerde memura 2012′de “3 artı 3″ zam teklif edildiğini anımsatan Kılıçdardaroğlu, “Şimdi bunlar, ‘vay efendim sen bizi kandırdın’ diyorlar; günaydın. Sizi öyle bir kandırdılar ki siz kamu görevlileri hakem kurulunun aldığı karar dolayısıyla yargıya bile gidemeyeceksiniz, onu bile elinizden aldılar. Senin gözlerin görmüyor muydu, aklın yok muydu? Şimdi oturmuş, kahraman kesiliyorlar. Onların kahramanlıkları da 3 gün. Sonra gidecek, tıpış tıpış imzayı atacaklar. Siz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, Aldatanlar ve Kandıranlar Partisi
olduğunu hala öğrenemediniz mi?” diye konuştu.

“Bir Başbakan’a yakışır mı?”
 
Kılıçdaroğlu, basına görevini hatırlatmanın, sahip çıkmanın, basını yürekli olmaya çağırmanın, kendisinin politikacı olarak görevi olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, basının, eleştirmekten çekinmemesi, korkmaması gerektiğini, eleştiriden ders almasını bilen bir siyasi anlayıştan geldiklerini söyledi.

“Kenan Evren’in yetkilerini kullanan bir Başbakanımız var” görüşünü savunan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın, gazeteci Bekir Coşkun hakkında “Kaleminden pislik akıyor” dediğini anımsattı. Kılıçdaroğlu, “Bir Başbakan’a yakışır mı? Sen ağzına, ağzından çıkan lafa bir bak önce. Demek ki Bekir Coşkun, kendisini tarihe yazdırdı, seni de tarihin çöp sepetine atacak, bunu unutma” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.