Okul idarecileri Öğrencilerden 800 lira aidat istediler

Okul idarecileri Öğrencilerden 800 lira aidat istediler

Okul idarecileri Öğrencilerden 800 lira aidat istediler

Zonguldak’ın Karaelmas Mahallesi’nde eğitim veren Uzunmehmet Sağlık Meslek Lisesi idarecileri tarafından 9’uncu sınıf öğrencilerinden dolap, aidat, önlük olmak üzere toplam 800 lira para istendiği öğrenildi.

Süre olarak ise 15 Ekim’e kadar süre verildi. Öğrencilerin bu tarihe kadar para ödememeleri halinde forma verilmeyeceği iddia edildi. 800 lira aidat parasını öğrenen aileler ise duruma tepki gösterdi.

İddiaya göre, çok vahimi ise 10’uncu sınıf öğrencilerin, 9’uncu sınıflara giderek öğrencilerden 800 lira aidat parası istediği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın daha dün gazetecilere, okullarda ekstra herhangi bir şey istenmesi durumunda hemen durumun kendisine bildirilmesini istediğini ve gereğini yapacağını söylemesine rağmen, okul idaresinin 800 lira aidat parası istemesi öğrenci ailelerinin hayal kırıklığına uğrattı.

https://www.pusulagazetesi.com.tr/

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum