İkili Eğitim Yapan Yöneticiye her 8 saati için 1 gün hesabıyla izin verileceği

İkili Eğitim Yapan Yöneticiye her 8 saati için 1 gün hesabıyla izin verileceği

İkili Eğitim Yapan Yöneticiye Müjde

MEB, ikili eğitim yapılan okullardaki yönetici ve personel, fazla çalışmalarının her 8 saati için 1 gün izinden yararlanabilecek.


Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-İş tarafından gönderilen, ikili eğitim yapan kurumlarda çalışan personelin fazla mesai yaptığını ileri süren ve buna bağlı olarak personelin çalışma saatlerinin nasıl olması gerektiğine ilişkin yazısını yanıtladı.


Yazıda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 99. maddesinde memurların haftalık çalışma saatlerinin genel olarak 40 saat olduğu, cumartesi ve pazar günlerinin tatil olarak düzenleneceğini belirtildiği anımsatıldı.
Kurumların gerektiği takdirde personelini günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma ücreti vermeksizin çalıştırabileceği anımsatılarak, bu durumda personele yaptırılacak fazla çalışmanın her 8 saati için 1 gün hesabıyla izin verileceği kaydedildi.


Ancak bu suretle verilecek iznin en çok 10 günlük kısmının yıllık izinle birleştirilerek yılı içinde kullandırılabileceği hatırlatıldı.
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.