İstanbul Müdür Yardımcılığına Başvuracak Adayların Dikkatine

İstanbul Müdür Yardımcılığına Başvuracak Adayların Dikkatine

İstanbul Müdür Yardımcılığına Başvuracak Adayların Dikkatine

  G. MEBBİS EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLİĞİ BAŞVURU VE ONAY FORMUNU DOLDURURKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR KISMINDA
  
 ‘’Yöneticilikte vekâleten/geçici görevlendirme olarak geçirilen süreler ile askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin bu süreleri öğretmenlikte geçmiş gibi değerlendirilecektir. 
 Hizmet sürelerinin hesaplanmasında başvurunun son günü olan 24 Şubat 2012 tarihi esas alınacaktır. ‘’
  
 İfadesi yer almaktadır.Ancak bu sürenin hesabında başvuru yapan adayların bir kısmının buna riayet etmeden İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün sitesinde yayınlanan hizmet süresi hesaplama  programında doğrudan göreve başlama tarihi ve 24.02.2012 tarihleri arasını hesaplatarak veya MEBSİS Personel Kimlik Bilgileri Ekranından Hizmet Süreleri kısmı Memuriyete Esas Süre, Emekliliğe Esas Süre ve Öğretmenliğe Esas Süre butonlarından Öğretmenliğe Esas Süre Butonuna basıp ekrana gelen gün sayısını Eğitim Kurumları Yöneticiliği Başvuru ve Onay Formuna yazdıkları ve bu şekilde okullarından onaylattırdıkları görülmektedir.Bu durumda aday yanlış beyanda bulunmuş olacağından başvurusu geçersiz sayılabileceği gibi asılsız ve gerçeğe aykırı,yanlış bilgi ve belgeyle beyan vermek suçunu da işlemiş olacaklardır.Doğrusu adayların askerlikte geçen sürelerini eğer asker öğretmenlik yapmadılarsa çıkacak gün sayısından düşmeleridir.
      Bütün bunlardan ayrı olarak kılavuzda geçen Yöneticilikte vekâleten/geçici görevlendirme olarak geçirilen süreler ile askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin bu süreleri öğretmenlikte geçmiş gibi değerlendirilecektir. İfadesi aylıksız izne ayrılanların durumuna da muğlak bırakmaktadır.Bu durum değişik nedenlerle aylıksız izin kullananların, askerlik hizmeti için aylıksız izne ayrılanların önüne geçmesine de sebebiyet verebilecektir.Hem başvuru yapan adayları hem de belgeleri inleme durumunda olan görevlileri bu konuda uyarmayı bir borç biliyoruz.
 Aksi takdirde aynı puana sahip olup ta aynı kurumu tercih eden adayların değerlendirilmesinde bu nedenlerle hatalı değerlendirme durumu ortaya çıkabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.