Meb İstanbul Yönetici Atamalarında Hata mı Yaptı ?

Meb İstanbul Yönetici Atamalarında Hata mı Yaptı ?

Meb Personel İstanbul yönetici atamalarında hata mı yaptı ? Talim Terbiye kurulunun 80 sayılı kararları göz önünde bulunduruldu mu ?


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 09.02.2012 tarihinde ilan ettiği 2012 yılı sınava dayalı eğitim kurumları yöneticiliği müdürlük atamalarında hata yapıldı. Şöyle ki Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek lisesine 111,61 puanla Kimya/Kimya TEknolojisi ğretmeni atanmıştır.

Sorun “ Kimya/ Kimya Teknolojisi dersi; genel bilgi mi yoksa meslek dersi öğretmeni midir?”

a-) Kimya/ Kimya Teknolojisi dersi öğretmeni, genel bilgi öğretmenidir. Bakınız TTKB’nın 80 sayılı kararı. O zaman meslek lisesini yazan bir kimseye +20 puan verilmesi hem TTKBnın kararına hem hukuka hem de vicdana aykırıdır.

b-) Kimya/ Kimya Teknolojisi dersinin - TTKB’nın kararına rağmen - bir an meslek dersi olduğunu düşünsek bile yine de bu okulu yazan kişiye +20 puan verilmemesi gerekirdi; çünkü Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek lisesinde Kimya Bölümü ve 10. sınıf normu olmadığı için Ek–4 e göre +20 puan verilmemesi gerekmektedir. Aslında adı geçen kişinin puanı 91,61 olmalıdır. Bu durumda ilgili okula atanan kişinin puanı daha yüksek olan birisinin ataması gerekmektedir.

Aldığımız duyumlara göre İstanbul MEM’deki Yönetici Atama Komisyonu yönetmelikte, kılavuzda yazmadığı halde bu kararı “oyçokluğuyla” almış ve yanlış bir karara imza atmıştır.

Bu konuda Bakanlığın acilen bir açıklama yapması gerekiyor; çünkü bu durum il’lerde değişik şekilde uygulanabilir ve birçok kişinin hakkının yenmesine yol açabilir

KAMUDANHABER.COM - ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.