Müdür atama sınavına cansız mankenli protesto

Müdür atama sınavına cansız mankenli protesto

Zonguldak’ta, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sözlü sınavı sonucunda ataması yapılacak okul müdürleri listesinin ilk 27’sinde 26 Eğitim Bir-Sen üyesinin yer alması, Valilik önünde cansız mankenler eşliğinde basın açıklamasıyla protesto edildi.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bulunduğu Valilik binası önünde toplanan Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş Sendikası üyeleri, üzerlerine, ’1’inci komisyon’, ’2’nci komisyon’ ve ’AKP zihniyeti’ yazdıkları 3 cansız manken eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, sınava dayalı müdür atamalarını protesto etti. ’UEFA uyuma, en büyük şikeciler burada’, ’Sütte hile var bizde yok, sizde mülakat var torpil çok’ yazılı dövizler taşıyan sendika üyeleri, mankenleri de aralarına alıp sloganlarla tepkilerini gösterdi.

Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, yazılı sınavda yüksek not alan farklı sendikalara üye müdür adaylarına, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan sözlü sınavda düşük puan verilip ortalamalarının düşürüldüğünü, Eğitim Bir-Sen üyesi adayların ise sözlü sınav ile ortalamalarının yükseltildiğini ileri sürdü. Sözlü sınav sonuçlarında ataması yapılacaklar listesinin ilk 27’sinde 26 Eğitim Bir-Sen üyesi olduğunu vurgulayan Şahin Ören, şöyle dedi:

"Bu komisyon, AKP yandaşı olan Eğitim Bir-Sen üyelerine 90 ve üzeri not vermiş. Eğitim Bir-Sen dışındaki üyelere 70 ve altında puanlar vererek haksız bir kazanç sağlamıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir çadır tiyatrosu oynanmıştır. Bu tiyatroda bedevi kültürü ele alınmıştır. Hak, hukuk yerler altına alındı. Kul hakkı yediler."

Davul zurna eşliğinde köçek de oynatılan eylemde sendika üyeleri, basın açıklamasının ardından cansız mankenleri de alarak dağıldı.

YAZILI SINAVDA 1’NCİ OLAN ADAYA SÖZLÜDE DÜŞÜK PUAN


Eğitim-Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol da Mill? Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda, okul müdürü atamaları için 4-5 Eylül tarihlerinde yapılan sözlü sınava gölge düştüğünü söyledi. Akyol, "Sözlü sınav komisyon üyeleri bir mucize yaratarak, müdürlük yazılı sınavında barajı zor geçerek düşük puanlar alan Eğitim Bir-Sen üyelerine 90 ile 98,40 aralığında puanlar verirken; yazılı sınavda Zonguldak genelinde 89,989 puanla ilk sırada yer alan Eğitim-Sen üyesine yalnızca bir soruya yanıt veremediği halde 63 gibi çok düşük puan vermiştir" dedi.

Hürriyet

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum