OKUL MÜDÜRÜ ATAMASINDA VALİ KARARI DEĞİŞEBİLİR

OKUL MÜDÜRÜ ATAMASINDA VALİ KARARI DEĞİŞEBİLİR

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, şiirlerde sözleri çıkartan yayınevlerine tepki gösterdi.

 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bazı ders kitaplarında yeralan şiirlerde kelime veya cümlelelerin çıkartılmasından rahatsız olduğunu dile getirdi. Bakan Avcı, eğitim muhabirleri ile yaptığı kahvaltılı sohbet toplantısında  şair Edip Cansever’in şiirinde geçen ‘bira’ kelimesini çıkartılmasıyla ilgili soruya verdiği cevapta, “Bazı yayınevleri ‘bu iktidar muhafazakar’ diyerek Talim ve Terbiye Kurulu’na ve iktidara bu şekilde yakın olmaya çalışıyorsa, bu yapılan ayıp” dedi.

OKUL MÜDÜRÜ ATAMASINDA VALİ KARARI DEĞİŞEBİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘okul müdürlerinin valiler tarafından atanmasına’ ilişkin yönetmelik konusunda yapılan eleştirileri dikkate aldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, geçtiğimiz hafta çıkartılan bir yönetmelikle okul müdürleri ve yardımcılarının valilik  tarafından atanması ile ilgili yönetmelik değişikliğine yoğun eleştiriler geldiğini hatırlattı. 
Bakan Avcı, eğitim muhabirleri ile yaptığı kahvaltılı sohbet toplantısında  okul müdür ve yardımcıları atamalarında son sözü valilere bırakan yönetmeliğe ilişkin ‘değerlendirme komisyonu’ kurulduğunu belirtti. Avcı, uygulamaya ilişkin eleştiri ve taleplerin değerlendirileceği, konuyla ilgili sendikaların görüşlerinin de değerlendirme toplantısında dinleneceğini ve ona göre yeni bir kararın alınabileceğini belirtti.
Yönetmeliğin yayınlanmasından sonra Türk Eğitim –Sen ile Eğitim-İş yönetmeliğin değiştirilmesi için dava açmıştı.   


AKŞAM 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum