Yönetici Atamada Rize'den Sonra Şimdi de Kocaeli Komedisi

Yönetici Atamada Rize'den Sonra Şimdi de Kocaeli Komedisi

Yönetici Atama konusunda tuhaf enstantaneler yaşanmaya devam ediyor. Nitekim yönetmelik bilmecesi sürüp giderken, ortalık toz duman iken, bir başka ifadeyle dışarıda kızılca kıyamet koparken bazı iller sanki olanlardan hiç haberdar değilmiş gibi atama duyurusuna çıkıyorlar.

 Zira kısa bir süre önce Rize duyuruya çıkmış sonrasında hatasını anlayarak duyuruyu geri çekmişti. Şimdi de Kocaeli atama duyurusuna çıkarak aynı hatayı yapmış durumda. Hadi Rize malum Karadeniz işte!  Tipik bir temel fıkrası kabilinden gülüp geçmişti kamuoyu. Ancak Kocaeli'ye ne demeli.

 
     Hadi diyelim yönetmelik sürecini takip etmediniz. Yönetmeliğin uygulama imkanının asla olmadığını, dört sendika tarafından dava açıldığını, Bakan'ın yeni yönetmelik hazırlandığı yönündeki açıklamalarını, sendikaların ve kamuoyunun feryadını vs. hiç duymadınız -ki mümkündür şaşırmamak lazım Resmi Gazete'de yayınlansa bile bize henüz yazı gelmedi diye uygulamayan yöneticiler var- Peki Rize tecrübesi de mi size hiçbir mana ifade etmiyor.  Eninde sonunda o duyuruyu geri çekmek zorunda olduğunuzu cümle âlem bilirken, siz bu kadarını da mı göremiyorsunuz. Hem de mayıs ayının sonuna doğru yönetmeliğin yayınlanması beklenirken…  ya da bunların hiç birisi doğru değilse bu işin içinde bizim tahmin dahi edemeyeceğimiz bir hinlik mi var? 
 
     Sonuç itibariyle neresinden bakılırsa bakılsın Kocaeli'nin yönetici atama duyurusuna çıkması tek kelimeyle çıkmaz sokaktır ve geri alınmak zorundadır. Şayet yeni yönetmelik kısa bir süre içinde yayınlanırsa Kocaeli'nin bundan bile haberi olmayıp mülga yönetmeliğe göre atamalarını yaparsa şaşırmamak lazım doğrusu. Zira bunca olanlara rağmen atama duyurusuna çıkabiliyorlarsa onu da yapabilirler ki bu kafaya bu yakışır!  Kaldı ki bizim araştırmalarımıza göre Kocaeli bundan önceki atamalarda hep son sıralarda yer almıştır, hep işi sona bırakmıştır, bilinçli ve cesurca irade ortaya koyabilen bir il olamamıştır. Tıpkı her köşesinde bir fabrikayla ülkenin en yüksek gelir düzeyine sahip ili olduğu halde ÖSS ve SBS' de son sıralarda olduğu gibi…
 
     Sözün özü bu atama duyurusu kağıt üzerinde kalmaya mahkumdur. Ancak üzücü olan atama bekleyen adaylarla dalga geçer gibi zamansız ve manasız duyurularla insanların duygularıyla oynanmasıdır. Bu duyuru konusunda kurulabilecek ciddi bir cümle dahi bulamıyorum. Tam bir ironi, tam bir komedi, hatta trajik!  Rize için uygun bir temel fıkrası bulmak mümkündü belki ama Kocaeli konusunda doğrusu fıkra bile bulamıyoruz. Fıkra kabiliyeti olanların uygun bir fıkra bulması belki daha açıklayıcı olabilir. Allah'tan yeni yönetmelik çıkmak üzere…

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.