Yönetici Atamalarında Yaşanan Kaosa Yeter Diyoruz!

Yönetici Atamalarında Yaşanan Kaosa Yeter Diyoruz!

Yönetici Atamalarında Yaşanan Kaosa Yeter Diyoruz! Türk Eğitim-Sen Sınava dayalı yönetici atamalarında yaşanan kaosa çok sert çıktı.Türk Eğitim-Sen Ankara Şubeleri adına yazılı bir açıklama yapan Ankara 6 nolu Şube Başkanı Veli KESKİN,"Yönetici Atamalarında Yaşanan Kaosa Yeter Diyoruz!" açıklamasında bulundu.

 Türk Eğitim-Sen Sınava dayalı yönetici atamalarında yaşanan kaosa çok sert çıktı.Türk Eğitim-Sen Ankara Şubeleri adına yazılı bir açıklama yapan Ankara 6 nolu Şube Başkanı Veli KESKİN,"Yönetici Atamalarında Yaşanan Kaosa Yeter Diyoruz!" açıklamasında bulundu.
İşte ayrıntılar:

Türk Eğitim Sen Ankara Şubeleri olarak sınava dayalı yönetici atama sürecini yakından takip ediyoruz. Maalesef bu güne kadar Aralık ve Ocak aylarında yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bir sonuç elde edemedik. Sürekli Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü oyalama amaçlı cümlelerle taleplerimizi görmezden gelmektedir.

7 Ocak tarihinde Ankara Valiliği’ne sunmuş olduğumuz taleplerimize yönetici atama ile ilgili olan bölümüne cevap verilmemiştir.

Bu süreç içerisinde bakanlık yetkilileri ile de yapmış olduğumuz görüşmelerde illerin ilana çıkmamaları ile ilgili herhangi bir yazı göndermediklerini ifade etmelerine rağmen; İllerin sözlü olarak telefonla aranarak ilana çıkmayın cümlelerini kuran kimlerdir? Kanun, yönetmelik ve genelgeler uygulanmamak için mi çıkarılıyor. Yeni yönetmelik çalışmaları ile ilgili bakanlıkta ki komisyonun yeni bakanımızın talimatını bekledikleri söylenmektedir.Bu talimatın bir an önce verilerek yaşanan kaosun sona erdirilmesini istiyoruz.Yeni yönetmelik çıksa da çıkmasa da kazanılmış hakların korunması esastır.

Ankara da 2005 ve 2006 yıllarında yapılan sınava dayalı yönetici atamaların da yaşanan takvim karmaşası bir çok yönetici adayının telafisi mümkün olmayan hak kayıplarına sebebiyet vermiştir.Geçmişten ders çıkarmak yerine aynı hataların tekrar ediliyor olması düşündürücüdür.Hukuksuz uygulamalara imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız.Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kamil Aydoğan Ankara’da hoş bir seda bırakmak istiyor ise sessizliğini bozup gerekli tedbirleri almalıdır.

Türk Eğitim Sen Ankara Şubeleri olarak yaşanan bu belirsizlik ve kaos ortamının bir an önce ortadan kaldırılması için yönetmelik çerçevesinde takvimin ilan edilmesini talep eden dilekçemizi Ankara Valiliğine iletmiş bulunmaktayız.Bu çerçevede sınavı kazanan yönetici adaylarımız okullarına yönetmeliğin 18,19 ve 20 inci maddelerini ilgi tutarak atanma taleplerini içeren dilekçe vermeleri mücadelemizi olumlu sonuçlandırmak için en büyük destekçimiz olacaktır. 

Hak ve haklının yanında olan Türk Eğitim Sen Ankara Şubeleri olarak ilgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
Veli KESKİN

TÜRK EĞİTİM SEN ANKARA ŞUBELERİ ADINA

6 NO’LU ŞUBE BAŞKANIAHMET AKKOCA 4 NO’LU ŞUBE BAŞKANI

SEVGİ YALAV 5 NO’LU ŞUBE BAŞKANI

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.