İl Millî Eğitim Müdürü : İmam Hatip Okulları büyük bir atılım içerisinde

İl Millî Eğitim Müdürü : İmam Hatip Okulları büyük bir atılım içerisinde

İl Millî Eğitim Müdürü : İmam Hatip Okulları büyük bir atılım içerisinde

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici ve Öğretmen Hareketliliği Programı’nın açılış toplantısına katılan Konya İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İmam Hatip Okulları’nın son yıllarda büyük bir atılım içerisinde olduğunu söyledi

Konya İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu Abdülezel Paşa İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen ‘Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici ve Öğretmen Hareketliliği Programı’nın açılış toplantısına katıldı. Toplantıda Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve okul tanıtım sunumunun izlenmesinden sonra Okul Müdürü İbrahim Çürük açılış konuşması yaptı.

Okul Müdürü 3 yıl önce açılan Abdülezel Paşa İmam Hatip Ortaokulu’nun hafızlık ve iki dilli eğitimle, 168’i hafızlık,144’ü iki dilli eğitim sınıflarında olmak üzere 553 öğrenciye eğitim verdiklerini belirtti.

Okulun 7. sınıf öğrencilerinden oluşan koronun İngilizce ve Arapça ilahiler seslendirmesinden sonra kürsüye gelen Bakanlık Koordinatörü Aysun Mete, Türkiye genelinde 536 okulda İngilizce ve Arapça ‘Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları’nın etkin bir şekilde yapıldığını ve 5, 6 ve 7. sınıflarda A1 ve A2 seviyelerinde eğitim verildiğini ifade etti. Genel Müdürlük olarak parolalarının “Erken Yaşta Dil Öğreniminin Doğru Adresi İmam Hatip Okulları” olduğunu belirten Mete, programın ev sahipliği için okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür etti.

“EN ÖNEMLİ ALANLARDAN BİRİSİ YABANCI DİL”

Toplantıda son olarak söz alan İl Müdürü Murat Yiğit, “İmam Hatip Okulları son yıllarda büyük bir atılım içerisinde. Çocuklarımızın geleceği için onları yetiştirmemiz gereken en önemli alanlardan birisi yabancı dil. İmam Hatip Okullarımızda bu uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte gerek velilerin, gerek öğrencilerin bu okulları daha çok tercih ettiklerini görüyorum.” dedi.

“Bizim Okulumuz” projesinin öneminden de bahseden İl Müdürü Yiğit, Abdülezel Paşa İmam Hatip Ortaokulu’nun tam da bu projenin ne demek olduğunu anlatan bir okul olduğunu belirtti ve okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür etti. Açılış Toplantısına İl Müdürü Murat Yiğit’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erkan Yakışır ve Mahmut Zengin, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Bakanlık Koordinatörü Aysun Mete, Önder Konya Şube Başkanı Arif Bağcı, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. ‘Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici ve Öğretmen Hareketliliği Programı’ 31 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında Abdülezel Paşa İmam Hatip Ortaokulu ev sahipliğinde farklı illerden imam hatip okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.