İl Milli Eğitim Müdüründen Geç Saate Olan Dersleri Kaldırın Talimatı

İl Milli Eğitim Müdüründen Geç Saate Olan Dersleri Kaldırın Talimatı

İl Milli Eğitim Müdüründen Geç Saate Olan Dersleri Kaldırın Talimatı

Bilindiği üzere Zonguldak il merkezinde Yayla Kız Meslek Anadolu Lisesi’nin eğitime Karaelmas Ticaret ve Anadolu Meslek Lisesinde devam etmesi, Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ise Fener Anadolu Lisesi ile ortak eğitim vermesi sağlanarak eğitimde yaşanacak aksamanın önüne geçilmişti.

Ancak Karadeniz Ereğli’de durum biraz farklıydı. Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi ve Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nin tek binada ikili eğitime geçmesinin ardından Ereğli Anadolu Lisesi’nin öğrencileri dersten 19:30’da çıkıyordu.

Aldoğan talimat verdi.

Edinilen bilgilere göre Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy’un merkeze il müdürü yardımcısı olarak alınması ile beraber Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine verilen Harun Akgül’e “Ereğli’de geç saatte dersi kaldırın” talimatını verdiği öğrenildi.

Öğrencilerin geç saatlere kalmasının önüne geçmek için Zonguldak’taki okullarda yapılan ders saati ve teneffüs uygulaması Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi ve Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde uygulanarak 19:30’da dersten çıkan Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi öğrencilerinin en geç 17:50’de dersten çıkması sağlanacak.

Akgül’ün ilk icraatı.

Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül göreve başladığı ilk gün tüm şube müdürleri ile toplantı yaparak Zonguldak’ta uygulanan ders saati ve teneffüs uygulamasını Ereğli’de de uygulanması gerektiğini söyleyerek öğrencilerin geç saatlerde çıkmasının önüne geçilmesi talimatını verdiği öğrenildi.

Ereğli’nin eğitimdeki en büyük yarasına çözüm olması beklenen bu uygulama ile öğrenciler rahat bir nefes alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.