MEB'de bu daire başkanı neden görevden alınmıyor çünkü...

MEB'de bu daire başkanı neden görevden alınmıyor çünkü...

MEB'de bu daire başkanı neden görevden alınmıyor çünkü...

MEB'de Bakan Mahmut değişimi ile birlikte bugüne başta Bakan yardımcılığı, genel müdürlük ,daire başkanlığı, il ve ilçe müdürleri düzeyinde değişimler çok hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Milli Eğitim bakanlığının amiral durumunda olan genel müdürlük Personel Genel Müdürlüğüdür.

Bilindiği üzere personel genel müdürlüğüne Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik atandı.

Fehmi Rasim Çelik'in genel müdürlüğe başlamasından sonra Personel genel müdürlüğünde görev yapan 7 Daire başkanlarında çoğu görevden alınırken Personel genel müdürlüğünün en öne çıkan biri olan Yönetici atama daire başkanı Aykut Bal görevden alınmadı.

Yönetici atama daire başkanı olan Aykut Bal hakkında Savcılık , MEB Daire Başkanı Hakkında Şube Müdürlüğü Atamalarında Çıkar Sağladığı İddiası İle Soruşturma İzni İstedi ayrıca MEB, Daire Başkanı Hakkında Şube Müdürlüğü atamalarında çıkar sağladığı İddiası İle Soruşturma İzni Vermemesi üzerine yapılan itiraz sonucu konu Danıştay'da. haberlerinde bir çok yargıya konu olan ve süren bir süreç devam ettiği haberlere de konu olmuştu.

Şu ana kadar bir çok daire başkanının her hangi bir sebep olmaksızın görevden alındığını düşünürsek hakkında bu kadar iddia olan daire başkanını ve görev yaptığı yönetici atama birimi olmasına rağmen neden görevden alınmadığı MEB koridorlarında yüksek sesle konuşulmaktadır.

Bu konuda bir çok iddia var fakat bunlardan en önemlisi Daire başkanının görev yaptığı birim açısından bakıldığında yönetici atamalardan sorumlu olan daire başkanının özelikle yapılacak değişimler öncesi sendikaya önceden haber sızdırdığı ve bundan ötürü sendikanın değişimlerden önce haberdar olmaları sebebiyle bir çok görevden alma öncesi gerekli girişimleri yaparak bu değişimlere engel olduğu iddia ediliyor.

Özet olarak ,yönetici atama daire başkanı bu vizyonu sebebinden dolayı görevden alınamadığı iddia ediliyor.

Hakkında bu kadar iddia olan daire başkanı bakalım görevden alınacak mı?

dutcbolxgaezzeo.jpg

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

24 Yorum